Fotografie Ewy Andrzejewskiej

Tylko do dzisiaj można oglądać wystawę w Biurze Wystaw Artystycznych. Na wystawie prezentowana jest twórczość fotograficzna Ewy Andrzejewskiej, jednej z najsłynniejszych twórców polskiej fotografii, wybitnej artystki, której fotografie znane są dzięki udziałowi w najważniejszych prezentacjach sztuki polskiej w kraju i za granicą.

Fotografie artystki inspirują, fascynują ze względu na specyficzny sposób traktowania rzeczywistości. Światem fotografii Ewy Andrzejewskiej jest najczęściej najbliższa jej okolica: Jelenia Góra z jej nieznanymi często zakątkami. Miejsca zapomniane, zniszczone przez czas, miejsca zwyczajne, niezauważane, mijane codzień są dla artystki najważniejsze, bo to miejsca czasu, jej istnienia w danej chwili.

Wystawie towarzyszy obszerny katalog z tekstami Wojciecha Zawadzkiego, Piotra Komorowskiego i Jacka Jaśko

Ewa Andrzejewska jest absolwentką Wyższego Studium Fotograficznego w Warszawie. Wraz z Wojciechem Zawadzkim kieruje programem Galerii „Korytarz” w Jeleniogórskiej Wszechnicy Fotograficznej; organizuje Biennale Fotografii Górskiej w Jeleniej Górze. W latach 1996-2006 współorganizowała Wyższe Studium Fotografii w Jeleniej Górze. Od 1996r. należy do Związku Polskich Artystów Fotografików.

Dodaj komentarz