Górska Majówka za nami

Choć w długi majowy weekend pogoda nie rozpieszczała nie można było się nudzić.
Na stoku Kolorowa w Restauracji u Petiego w piątek i sobotę można było posłuchać muzyki rockowo bluesowej, wytypować swojego faworyta i wygrać nagrodę, którą ufundował Żywiec. Fanów muzyki kameralnej nie zabrakło również w Świątyni Wang, gdzie można było posłuchać koncertu „Jak Amadeusz” w wykonaniu Andrzeja i Urszuli Gniewek.

Natomiast od czwartku do niedzieli muzyka bluesowa królowała na najwyższym szczycie Karkonoszy – Śnieżce. Mimo fatalnej pogody jaka zapowiadała się na drugą majówkę 2008, mimo, że dzień przed imprezą spadło 20 cm śniegu na Śnieżce, mimo, że nic nie wskazywało na to, że odwiedzą nas turyści…Blues na Śnieżce się odbył.

Pierwszego dnia odbył się koncert Trio: Styczyński, Miarka, Riedel. Turystów niewielu, pogoda okropna, atmosfera wspaniała. 3 gitary akustyczne, 3 wielkich muzyków…było wspaniale. W kolejne dni pogoda była już bardziej łaskawa i mimo ciągłych obaw organizatorów, że turyści nie dotrą na górę, wszystko się udało. Tłumnie nas odwiedzali, razem z nami śpiewali i nawet tańczyli goście.

HooDoo Band przy dźwiękach funki i bluesa zagrało, zespół KROCK trochę bardziej rockowo, a Bez Znieczulenia rozkołysało przy spokojniejszych dźwiękach swinga i standardów jazzowych. Zespół The Twisters ruszył całą salę śpiewając stare, dobre rockowe i blusowe kawałki, które znała większość turystów i razem nawet śpiewali. Nikomu nie przeszkadzał tłum, stojąc po ciepłą herbatę w kolejce niektórzy nawet tańczyli, było wspaniale!! Ostatni dzień był zdecydowanie spokojniejszy.

Powoli turyści wracali do domów i było ich mniej na górze. Dzięki temu mieliśmy szanse i my posłuchać i pobawić się razem z zespołem The Crackers Band. Asia – wokalistka, mimo chorego gardła – zaśpiewała wspaniale. Cały zespół bawił się do późna z nami i marzą o powrocie do nas. Już powstają kolejne plany. Druga edycja Bluesa na Śnieżce była bardzo udana i na długo zostanie nam w pamięci. Trzecia będzie jeszcze lepsza.

Zapraszamy

Karpaczański Informator Samorządowy

Dodaj komentarz