Gwiazdy na Górze Szybowcowej

Olimpijczycy Maja Włoszczowska i Marek Galiński będą gościć w Jeleniej Górze przy okazji pierwszych Światowych Dni Roweru (15-17 sierpnia). W ramach imprezy przewidziano mnóstwo atrakcji, nie tylko sportowych.

– Mamy potwierdzenie, że Maja i Marek wezmą udział w Grandprix MTB, które odbędzie się w sobotę (16 sierpnia) – powiedział Dariusz Maląg, organizator przedsięwzięcia.
Co prawda zawodnicy startują w rozpoczynających się jutro (8 sierpnia) igrzyskach olimpijskich, ale kolarze w Pekinie wystartują dopiero tydzień po imprezie w Jeleniej Górze.

Światowe Dni Roweru organizują także Miasto Jelenia Góra oraz Lang Team. Oprócz typowo sportowych imprez, jak sobotni i niedzielny wyścig, będzie też parada rowerów oraz wspaniała zabawa przy muzyce. Wystąpią m.in. Sumptuastic i Alchemist Project. Będzie też dyskoteka (Muzyczne Radio Party).

– Mamy nadzieję, że dzięki temu turystycznie ożyje Góra Szybowcowa – powiedział zastępca prezydenta Jeleniej Góry Zbigniew Szereniuk. – Co prawda administracyjnie należy ona do gminy Jeżów, ale jeleniogórzanie są z nią związani.

Jak szacują organizatorzy, w imprezie weźmie udział kilkanaście tysięcy ludzi. W samej paradzie rowerów weźmie udział przy dobrej pogodzie, ok. 3 tysięcy ludzi.

www.nowiny.jgora.pl

Dodaj komentarz