Kolarstwo na Dolnym Śląsku

Znów wielkie ściganie na Dolnym Śląsku.
Po wyścigu Szlakiem Grodów, na kibiców czekają emocje mistrzostw Polski. Kolarze będą walczyć o medale MP w Złotoryi. Najlepsi znajdą się w kadrze na igrzyska w Pekinie.

W czwartek (godz. 10) na złotoryjskim rynku nastąpi uroczyste otwarcie mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym. Tego dnia poznamy medalistów w jeździe indywidualnej na czas. Natomiast w sobotę i niedzielę odbędą się wyścigi szosowe.

Na rundach wokół Złotoryi rozegra się walka o miejsce w kadrze na igrzyska olimpijskie, mistrzostwa Europy i świata oraz Tour de Pologne.

Jak mówi selekcjoner reprezentacji Piotr Wadecki, każdy zawodnik z szerokiej kadry, który myśli o starcie w Pekinie czy imprezach mistrzowskich oraz bardzo ważnym Tour de Pologne (pierwszy raz w wyścigu Pro Tour wystartuje reprezentacja naszego kraju pod szyldem Polska-BGŻ) musi wystartować w Złotoryi.

– Obowiązkiem wszystkich powołanych przeze mnie zawodników jest start w mistrzostwach Polski. Nie ma możliwości, aby kolarz, który chce jechać na igrzyska czy mistrzostwa świata, nie wystartował w Złotoryi. Będzie to jeden z decydujących wyścigów, po którym wybiorę reprezentantów – podkreśla Wadecki.

Po wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich będzie to druga najważniejsza konfrontacja polskich ekip, które zaawizowały swój przyjazd do Złotoryi (CCC Polsat Polkowice, DHL-Author, Mróz Action Uniqa, Legia-TV 4) z zawodnikami startującymi w ekipach zagranicznych (Sylwester Szmyd, Maciej Bodnar, Tomasz Marczyński, Hubert Kryś, Michał Gołaś, Krzysztof Szczawiński, Przemysław Niemiec, Jacek Morajko).

Na dolnośląskich trasach zobaczymy też kolarzy z naszego regionu: Bartosza Huzarskiego (wygrał tegoroczną edycję Grodów Piastowskich), Radosława Romanika (zwycięzca Bałtyk Karkonosze Tour i mistrz Polski z 2001 r.), Łukasza Bodnara (mistrz Polski z 2007 r) oraz Dariusza Baranowskiego, Grzegorza Żołędziowskiego i Pawła Szaniawskiego.

Zdobywcy złotych medali będą przez cały rok uprzywilejowani, bowiem na zwycięzców czeka osiem biało-czerwonych koszulek z orłem na piersi, w których będą wyróżniali się na trasach innych wyścigów.

Na kibiców czeka 5 rowerów górskich. Od jutra w naszej gazecie będziemy zamieszczać kupony konkursowe, które będą uprawniały do wzięcia udziału w losowaniu nagród.

Paweł Pluta – POLSKA Gazeta Wrocławska
www.naszemiasto.pl

Dodaj komentarz