Koncert zespołu Cantito

Fundacja Karkonosze – Muzyka -Serc zaprasza na koncert zespołu Cantito. Koncert odbędzie się w sobotę 20 czerwca 2009 r. o godz. 20:00 w Świątyni Wang. Wstęp wolny, datki po koncercie mile widziane.

Informacja o zespole:

Zespół Cantito istnieje od lutego 2007 roku. W skład zespołu wchodzą uczniowie gimnazjum i technikum, których połączyła wspólna pasja, jaką jest śpiewanie. Muzyka pozwala nam rozwijać swoje zainteresowania i rozwijać siebie. Stanowi odskocznię od codziennych spraw, zajmuje pierwszorzędne miejsce w naszym życiu.

Wykonujemy muzykę rozrywkową, a także religijną, m.in. utwory z repertuaru Metro, z musicalu Kwiaty we włosach, Piotra Rubika, Edyty Geppert. Mamy także w swoim repertuarze utwory napisane dla nas, które znajdą się na naszej pierwszej płycie.
Bierzemy udział w wielu festiwalach. np.: Festiwal Piosenki Religijnej Cantate Deo w Gliwicach, Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Polonia Semper Fidelis” w Dębicy, Integracyjny Festiwal Piosenki „Odkrywamy talenty” w Krakowie, Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie i Godowie, Salwatoriański Festiwal Piosenki Religijnej w Trzebnicy, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej „Stabat Mater” w Jabłonce.

Poza występami na festiwalach koncertowaliśmy już w wielu miejscach: na Mikołowskim Rynku, w Krynicy Górskiej, w Muszynie, w Gliwicach, na Krakowskim Rynku, w Nowym Sączu, w Ornontowicach, w Ustroniu Morskim, Sarbinowie, Busku Zdroju.
Cantito oznacza z łaciny „często śpiewać”. Staramy się śpiewać tak często, jak to jest możliwe, bo śpiewaniem najchętniej wypełnilibyśmy każdą chwilę naszego życia.

Dodaj komentarz