Konkurs plastyczny w Karpaczu

Parafia rzymsko-katolicka w Karpaczu zaprasza dzieci i młodzież do udziału w MIEJSKIM KONKURSIE PLASTYCZNO-LITERACKIM pt.: NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA w KARPACZU.

Dla upamiętnienia 100 rocznicy poświęcenia kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Karpaczu, zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastyczno-literackim, którego tematem i motywem przewodnim są zarówno dzieje jak i współczesność obiektu od wieku wpisanego w historię miasta pod Śnieżką.

Kościół został wybudowany przez wiernych wyznania ewangelicko-augsburskiego w 1908 r. a po II wojnie światowej przeszedł pod opiekę Kościoła katolickiego.

Oczekujemy na różnorodne prace literackie i plastyczne, które odnosić się będą nie tylko do architektury kościoła i jego otoczenia, ale także ukażą tę świątynię jako miejsce ważne i cenne z punktu widzenia mieszkańców Karpacza jak i odwiedzających miasto turystów oraz gości.

Na odwrocie lub w wybranym miejscu pracy należy czytelnie umieścić: imię i nazwisko autora, wiek (klasę), adres szkoły lub placówki oraz tytuł kompozycji lub utworu. Nadesłane prace oceniane będą w kilku kategoriach wiekowych, najciekawsze zaprezentowane zostaną w Galerii im Jana Pawła II we wrześniu b.r. w czasie uroczystości 100-lecia kościoła.

Prace należy dostarczyć do osób zajmujących się konkursem w placówkach (księża, katecheci, nauczyciele plastyki) do dnia 20 czerwca 2008 r. lub składać w kancelarii Parafii Nawiedzenia NMP w Karpaczu do dnia 25 sierpnia 2008 r.

Dla autorów wyróżniających się dzieł przewidziane są nagrody.

Dodaj komentarz