Lawina i nowe ślady zdobywców

W sobotę 21 września odbyła się już szósta edycja Lawiny, czyli Międzynarodowego Marszozbiegu ze Śnieżki do Samotni. Tym razem aura była bardziej zimowa niż jesienna, ale na start przybyło aż 160 zawodników. Jako pierwszy na metę dobiegł mieszkaniec Jeleniej Góry Jacek Nastałek, któremu pokonanie 6 km trasy zajęło tylko 18 minut i 47 sekund, mimo że tak naprawdę zbieg był możliwy dopiero od Domu Śląskiego.

Wśród wszystkich uczestników biegu zostały wylosowane atrakcyjne nagrody rzeczowe, poza tym każdy otrzymał słodką czekoladę Milkę i pamiątkową koszulkę.

Natomiast w niedzielę od godz. 12:00 przy Urzędzie Miasta odbyła się uroczystość odsłonięcia śladów butów znanych himalaistów. W tym roku do grona zasłużonych zdobywców gór dołączyli: Anna Okopińska, Janusz Skorek, Halina Kruger-Syrokomskiej, której ślad odsłoniła córka Marianna, natomiast Andrzeja Czoka – żona Wanda. Uroczystość poprowadził Piotr Pustelnik, wspominając wyprawy z udziałem himalaistów, którzy zaszczycili Karpacz swoją obecnością, a minutą ciszy uczczono pamięć tych, którzy realizując własne pasje, w górach pozostali na zawsze. Na uroczystości nie zabrakło osób, które już w zeszłym roku odsłoniły swój ślad oraz przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego i Starostwa Powiatowego Jeleniej Góry.Impreza zgromadziła także liczne grono turystów i sympatyków gór.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok na kolejne spotkanie Ślad Zdobywców

Dodaj komentarz