Liga Rocka w Jeleniej Górze

Coma na finał Ligi Rocka. Najlepsi młodzi muzycy zagrają 23 maja w Jeleniej Górze. Zwycięzca Ligi Rocka może liczyć na sławę i publiczność.
Liga Rocka powstała po to, by pomagać w debiucie młodym, obiecującym wykonawcom z Polski i Czech. Jurorzy wybrali siedmiu finalistów. Zobaczymy ich podczas finału 23 maja i poznamy zwycięzcę. Patronat nad koncertem ma „Gazeta Wojewódzka”.

Gwiazdą tegorocznej edycji jest zespół Coma, zdobywca trzech Fryderyków. W 2009 roku zespół otrzymał kolejne Fryderyki w kategoriach: „Zespół roku” oraz „Album roku – rock” za swój ostatni krążek „Hipertrofia”, a wokalista grupy – Piotr Rogucki, został wyróżniony statuetką Fryderyka w kategorii „Wokalista roku”. Coma śpiewa mądre teksty o miłości i śmierci. Najnowszy album „Hipertrofia” jest przykładem albumu podporządkowanego jednemu zagadnieniu – życiu. Artyści będą o nim mówić podczas spotkania w Empiku w Jeleniej Górze 23 maja o godz. 15. Około godz. 21 zaśpiewają na zakończenie Ligi Rocka.

Przed nimi zaprezentują się finaliści „Czesko – polskich spotkań młodych muzyków”. Młodzi fani punk rocka, muzyki alternatywnej, death metalu , cross -over będą mogli zobaczyć i posłuchać na żywo zespołów: Fofo, Fuctory Ebola, Cereal, Heap of Ashes, Cocroach oraz dwa zespoły z Czech: Pech! i Hush.

– W ramach koncertów eliminacyjnych, które odbywały się przez cały rok, organizatorzy wyłonili 35 najciekawszych zespołów rockowych wywodzących się z różnych miejsc Polski i Czech – mówi Andrzej Patlewicz, współorganizator Ligi. – Daje ona szansę młodym, zdolnym muzykom, którzy wciąż czekają na odkrycie i debiut – dodaje.

Wielu interesującym i utalentowanym muzykom nie udało się osiągnąć sukcesu. A Liga daje im szansę na pokazanie się przed szerszą publicznością, a także zaprezentowanie ciekawej, oryginalnej, własnej muzyki rockowej w jej różnych odcieniach oraz zdobycie pierwszych profesjonalnych szlifów.
Fundatorami nagród finału Ligi Rocka są największe firmy dystrybuujące najwyższej jakości sprzęt muzyczny, a także firmy produkujące instrumenty. Liga dofinansowana jest z funduszy unijnych.

Jury składa się ze znanych muzyków i dziennikarzy muzycznych zajmujących się rockiem. Pod przewodnictwem znakomitego basisty Mietka Jureckiego (ex Budla Suflera), Krzysztof Misiak, Marek Raduli i inni wyłonią najciekawszy zespół tegorocznego Finału Ligi Rocka. Całość imprezy poprowadzi Wojciech Czerniatowicz – dziennikarz muzyczny Radia Wrocław.

Koncerty rockowe rozpoczną się o godz. 15 na stadionie przy ul. Lubańskiej w Cieplicach. Warto przyjechać wcześniej, bo potem mogą być problemy z dotarciem. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Alina Gierak – POLSKA Gazeta Wrocławska

Dodaj komentarz