Luksusowe hotele w Szklarskiej Porębie

W Szklarskiej Porębie staną dwa luksusowe hotele. Miasto czeka niebawem boom budowlany. W Karpaczu robi się już tłoczno. Teraz sąsiednia Szklarska Poręba zaczęła przyciągać dużych inwestorów. Jest większa niż Karpacz i nie brakuje tam atrakcyjnie położonych działek budowlanych.

– Budową obiektów wypoczynkowych interesują się nie tylko krajowi biznesmeni – mówi burmistrz Arkadiusz Wichniak. – Przyjeżdżają między innymi Amerykanie, którzy chcą przenieść interesy do Europy. Pokazujemy im tereny, na których można zbudować obiekty mieszczące po około 250 miejsc.

Według niego Szklarska Poręba przy istniejącym układzie komunikacyjnym może pomieścić trzy hotele tej wielkości bez pogorszenia warunków przejazdu przez miasto.

Pierwszy obiekt powstanie prawdopodobnie w oddalonej o około 4 kilometry od centrum, zacisznej dolince w rejonie Jakuszyc. 10-hektarową działką, na której niegdyś istniała kopalnia granitu, są zainteresowani przedstawiciele znanego producenta kosmetyków, firmy Dr Irena Eris, który buduje także luksusowe ośrodki SPA. Firma może zainwestować w Szklarskiej Porębie ok. 80-85 mln zł.

Obiekt o pięciogwiazdkowym standardzie miałby pomieścić ok. 300 osób. – Wybrali tę lokalizację ze względu na ustronne położenie – mówi Grzegorz Sokoliński, przewodniczący rady miejskiej.

Byłby to czwarty hotel firmy Eris w Polsce. Jeden znajduje się w Krynicy-Zdroju, a drugi na Wzgórzach Dylewskich na Mazurach. Trzeci jest budowany w Świnoujściu. Istniejące obiekty są dobrze zaprojektowane (czego nie można powiedzieć o powstającym hotelu Gołębiewski w Karpaczu), luksusowe i drogie.

By jednak inwestycja doszła do skutku, samorząd musiał rozwiązać poważny problem. Trzeba przesunąć o kilkaset metrów biegnącą przez środek działki linię kolejową. – Udało się przekonać urząd marszałkowski, który jest właścicielem torowiska, by zgodził się na jego przełożenie – mówi przewodniczący Sokoliński.

Pod Szrenicą już powstaje największy park prehistoryczny w Polsce. Stanie tam ponad 70 figur dinozaurów naturalnej wielkości.

W centrum planowana jest budowa kolejnego hotelu w pięciogwiazdkowym standardzie. Pomieści on około 250 gości. Do ich dyspozycji będzie między innymi luksusowe SPA z słynnymi masażystkami z indonezyjskiej wyspy Bali.

Rafał Święcki – POLSKA Gazeta Wrocławska
www.naszemiasto.pl

Dodaj komentarz