Majówka pełna wrażeń

W naszym regionie będzie mnóstwo ciekawych koncertów, zawodów, festynów i jarmarków. Dzięki naszemu przewodnikowi wybierzesz najlepiej

Szklarska Poręba

W sobotę, 2 maja, w parku miejskim Esplanada zabawa zacznie się o godz. 14. Zagrają m.in. zespoły: W tym sęk i Big Band. W niedzielę zaplanowano pokazy grupy hip-hop i tańca towarzyskiego. A od 17.30 wystąpią zespoły: Druidzi i Balkan Sevdah.

Karpacz

2 maja na stadionie miejskim zagra zespół Feel. Gościnnie wystąpi także Iwona Węgrowska. Początek o godz. 20.30. Za bilet dorośli zapłacą 30, a dzieci do lat 10 – 20 zł. W dniu koncertu wstęp będzie kosztował 40 zł.

Wojanów

3 maja w pałacu Wojanów odbędzie się piknik majowy. Zagrają znane orkiestry dęte i big bandy z Dolnego Śląska. W programie także wycieczki objazdowe Doliną Pałaców i Ogrodów. Chętni zwiedzą m.in.: Paulinum i pałace w Staniszowie i Wojanowie.

Czarodzielnica w Zgorzelcu

Czarodzielnica, tak nazywa się noc, w czasie której będzie można poznać historyczne zwyczaje i obrzędy, obejrzeć obozowisko Słowian. Kiedy do tego dołożymy jeszcze koncerty dwóch grup folkowych: zgorzeleckich Chrząszczy i Orkiestry Pod Wezwaniem Świętego Mikołaja, to całość imprezy zapowiada się niezwykle apetycznie. Na miejsce spotkania wybrano nadnyskie poldery w rejonie ulicy Henrykowskiej w Zgorzelcu. Imprezę organizuje Muzeum Łużyckie. Można ją potraktować piknikowo i zabrać ze sobą prowiant na przepiękne zgorzeleckie poldery. Początek zaplanowany jest 30 kwietnia na godz. 15. Zakończenie Czarodzielnicy zaplanowano późną nocą.

Jelenia Góra

1 maja o godz. 16 na placu Piastowskim w Cieplicach rozpoczną się koncerty zespołów: VIREZ (wykonuje znane kompozycje światowych przebojów) oraz muHy i The Postman. Wstęp wolny.

Kliczków

1 maja odbędzie się Majówka Rycerska na Zamku Kliczków. W programie m.in.: zawody w skokach przez przeszkody, pokazy ujeżdżania, przejażdżki bryczkami i wozami konnymi, turniej rycerski i pokazy walk rycerskich, średniowieczne gry i konkursy. Uczestniczyć będzie kilkudziesięciu zawodników z klubów jeździeckich i kilkanaście drużyn rycerskich nie tylko z Polski. Na 2 i 3 maja zaplanowano Regionalne Zawody Jeździeckie.

Olszyna Lubańska

1 maja na stadionie miejskim odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych. Zagrają m.in.: Dechova hudba Brodanka z kapelmistrzem Rudolfem Mullerem, orkiestra dęta Trzebnickiego Ośrodka Kultury, orkiestra z Przemkowa, Iłowej, orkiestra dęta Kopalni Węgla Brunatnego Turów oraz gospodarze – orkiestra reprezentacyjna gminy Olszyna. Na koniec festiwalowego grania wszyscy muzycy utworzą jedną olbrzymią orkiestrę i wspólnie zagrają kilka wybranych utworów. Początek o godz. 12.30.

Zawidów

2 maja Ośrodek Kultury organizuje dyskotekę w rytmach lat 80. i 90. (disco, italo disco). Bilety będą kosztowały 12 zł. W niedzielę, 3 maja, w południe odbędą msza św. w intencji ojczyzny, poświęcenie wozu bojowego Ochotniczej Straży Pożarnej. Po południu w parku miejskim im. Jakuba Boehme odbędą się zawody pożarnicze z udziałem drużyn z Zawidowa, Sulikowa, Radomierzyc oraz Starego Zawidowa. Ponadto młodzież z Polski, Czech i Niemiec rozegra Międzynarodowy Turniej Piłkarski „Orlik”. Jedną z atrakcji festynu będzie występ czeskich mażoretek.

Nowogrodziec

1 i 2 maja zaplanowano masę atrakcji w ramach Slot Art Festival. Miejsc festiwalu jest kilka, m.in. remiza strażacka i sala czerwonego kościoła oraz Galeria na Strychu. Festiwal alternatywnej kultury po raz pierwszy odbywać się będzie w Nowogrodźcu. Wcześniej impreza działa się w Lubiążu. Organizowany Slot Festival będzie wspaniałą okazją dla uczestników do wspólnego uczenia się, słuchania, tworzenia, budowania, występowania na scenie.

Przesieka

2 maja na placu przy sklepie Słoneczko odbędzie się festyn. Początek majówki o godz. 14. Zaplanowano m.in. wielką loterię fantową, drużynowe przeciąganie liny, turniej mocarzy, aukcja obrazów. Dochód przeznaczony będzie na remont kościoła.

Kowary

1 maja na stadionie miejskim odbędzie się turniej piłki nożnej. Od godz. 11 do godz. 14 Piknik Artystyczny na Starówce. Godz. 18 koncert zespołów muzycznych. 2 maja o puchar burmistrza zmagać się będą wędkarze nad Stawem pod Dębem. O godz. 9 rozpocznie się wiosenny turniej tenisa ziemnego.

Zgorzelec

1 maja teren przy Miejskim Domu Kultury przy ul. Parkowej, biesiada majówkowa od godz. 16. Zagroda Kołodzieja, al. Lipowe, festyn – spotkanie absolwentów Szkoły Podstawowej z nieistniejącej już wsi Wigancice Żytawskie. Hotel Pawłowski, majowa dyskoteka, początek godz. 20, wstęp 55 zł. 3 maja, sala widowiskowa MDK przy ul. Parkowej, wystąpi Mariusz Kiljan z Teatru Polskiego z Wrocławia z programem „20 najśmieszniejszych piosenek na świecie”, godz. 19, bilety 30 zł.

Dłużyna Dolna

2 maja restauracja Miłość zaprasza festyn i zabawę taneczną, początek godz. 17. Wstęp wolny

Węgliniec

Na stadionie miejski o godz. 15 rozpocznie się festyn rodzinny, między innymi występy zespołów muzycznych Węgliniec i Lasowianie. Od godz. 19 trwać będzie zabawa taneczna.

Niedów

1-3 maja nad zalewem Witka odbędą się XVII Towarzyskie Regaty Trzech Krajów, czyli zawody modeli pływających klasy F5-M junior i senior, klasa otwarta (F5-E, 1OM) oraz inne modele.

Katarzyna Wilk – POLSKA Gazeta Wrocławska

Dodaj komentarz