Międzynarodowy Festiwal Filmowy Zoom – Zbliżenia

Miłośnicy niezależnego kina mają nie lada gratkę. W Jeleniej Górze trwa Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Zoom – Zbliżenia”.

Zorganizował go po raz 13. Osiedlowy Dom Kultury przy wsparciu samorządu i Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Pokazy odbywają się codziennie, do 21 lutego, w kinie „Marysieńka”. Bilety całodzienne są po 5 zł, karnet 10 zł.

Na konkurs wpłynęło ponad 350 filmów. Będą oceniane przez międzynarodowe jury. Ponieważ celem festiwalu jest również promocja lokalnych twórców, została stworzona specjalna kategoria „Made in Karkonosze”: O nagrodę mogą ubiegać się twórcy z regionu jeleniogórskiego.

Ponadto autorzy filmów walczą o Grand Prix, nagrodę za najlepszą fabułę, najlepszy dokument, najlepszą animację oraz nagrodę za najlepszy teledysk. 21 lutego o godz. 11, podczas gali, jury uhonoruje autorów najlepszych filmów w kategoriach: film niezależny, studencki, amatorski.

Festiwalowi towarzyszą warsztaty . W tegorocznych weźmie udział 50 filmowców z Węgier, Czech, Polski, Niemiec i Słowacji, którzy będą realizowali własne filmy.

Jutro o godz. 22 jeleniogórzanie mogą wybrać się do ODK na koncert zespołu JJ BAND, jednej z najlepszych formacji bluesowych w Polsce. Grupa wystąpi specjalnie dla widzów i uczestników festiwalu.

Polska Gazeta Wrocławska

Dodaj komentarz