Mikołajki Krainy Łagodnych

Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury zaprasza 6 i 7 grudnia na mikołajkowe koncerty muzyki klasycznej i piosenek z Krainy Łagodności w Sali Błękitnej Pałacu Schaffgotschów w Cieplicach! 6 grudnia o godzinie 19 wystąpią: Marek Andrzejewski, Adam Hajduk i zespół „W tym sęk”. 7 grudnia o godzinie 18 muzykę klasyczną z gitarą w roli głównej zaprezentuje Trio Semplice!

Mikołajkowy koncert 6 grudnia – zatytułowany „Słów nie tłumaczy czas” – rozpocznie bard z Przemyśla, Adam Hajduk (autor wierszy, sam tworzy muzykę i aranżację utworów).

Zespołu „W tym sęk” w Jeleniej Górze nie trzeba chyba przedstawiać: pochodzą z tego miasta, ostatnio dużo koncertują, maja już swoich wiernych fanów. Wieczór zakończy występ Marka Andrzejewskiego, znanego i cenionego wykonawcy z nurtu piosenek z Krainy Łagodności. Ukończył ekonomię, ale na co dzień jest muzykiem, wokalistą, kompozytorem i autorem tekstów piosenek. Był w pierwszym składzie „Orkiestry św. Mikołaja”. Przez wiele lat współpracował z teatrem „Gardzienice”. Zdobył wiele nagród, w tym I Nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie.

7 grudnia w cieplickiej „Sali Błękitnej” zabrzmi muzyka „Trio Semplice”. Grupa powstała w 2003 roku. Repertuar zespołu stanowią przede wszystkim kompozycje muzyki latynoamerykańskiej (Astor Piazzolla, Antonio Carlos Jobim), bałkańskiej, francuskiej oraz standardy muzyki jazzowej i filmowej. Na co dzień członkowie zespołu: Łukasz Pietrzak (gitara), Robert Wróblewski (akordeon), Witold Pelc (klarnet, saksofon) są nauczycielami w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia imienia Janiny Garści w Jeleniej Górze.

www.nj24.pl

Dodaj komentarz