Nagrody Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych

Laureatem Plebiscytu Publiczności i Nagrody Prezydenta Miasta Jeleniej Góry Marka Obrębalskiego został spektakl „Smycz” w reżyserii Natalii Korczakowskiej z Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Na drugim miejscu znalazły się dwa przedstawienia: „Sprawa Dantona” Stanisławy Przybyszewskiej w reżyserii Jana Klaty z Teatru Polskiego we Wrocławiu i „Diamenty to węgiel, który wziął się do roboty” Pawła Demirskiego w reżyserii Moniki Strzępki z Teatru im. Szaniawskiego w Wałbrzychu. Trzecie miejsce zajął spektakl Narodowego Starego Teatru w Krakowie „Ifigenia nowa tragedia (według wersji Racine’a)” Pawła Demirskiego w reżyserii Michała Zadary.

Młodzieżowe Jury XXXVIII Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych 2008 w składzie: Marta Kaprzyk (przewodnicząca), Jagoda Litkowiec, Milena Grzesiowska, Marzena Drozdowicz, Ania Malinowska, Paulina Mϋller po obejrzeniu spektakli konkursowych postanowiło:

  • Przyznać nagrodę (wg koncepcji Jury – zdjęcie autorstwa Maćka Przemyka) za najlepszą męską kreację aktorską Bartoszowi Porczykowi za role Włamywacza, Pana Maksimum, Klienta supermarketu, Januszka, Jasia, Człowieka-małpy, Księdza Henryka, Margaret w spektaklu „Smycz” w reżyserii Natalii Korczakowskiej. Nagrodę przyznano za doskonałe wykreowanie każdej z postaci, elektryzującą siłę wyrazu, fantastyczną wrażliwość, wnikliwość w obserwacjach współczesnego świata i pokazanie tego w sposób, który nosi znamię geniuszu.
  • Nie przyznawać nagrody w kategorii „najlepsza kobieca kreacja aktorska”.

Uroczyste ogłoszenie wyników Plebiscytu i werdyktu Młodzieżowego Jury oraz wręczenie nagród nastąpi po premierze najbliższej premiery Sceny Dramatycznej Teatru Jeleniogórskiego, „Intrygi i miłości” Friedricha Schillera w reżyserii Katarzyny Raduszyńskiej, 7 listopada 2007.

Dodaj komentarz