Obawa przed powodzią

Podnosi się poziom wody w jeleniogórskich rzekach. Kamienna w kilku miejscach jest bliska wystąpienia z brzegów. – Na razie nie jest źle, ale nie mogę obiecać, że powodzi nie będzie, bo to zależy od opadów – powiedział nam dzisiaj Włodzimierz Belta, naczelnik wydziału zarządzania kryzysowego.

– Gdyby nie wykonane prace na Kamiennej, dawno już byśmy popłynęli – powiedział Włodzimierz Belta. Jak mówi, na razie nie jest źle. Z informacji z godziny 7 rano, poziom wody na Kamiennej wynosi 175 cm, na Bobrze – tyle samo. To nieźle, gdyż Kamienna wylewa np. w okolicach ul. Ludowej przy stanie 230 cm. Jest więc spory zapas.

Nasz reporter dzisiaj rano przejechał wzdłuż Kamiennej. Sytuacja wygląda nieźle, najgorzej jest w dwóch miejscach: przy ul. Cmentarnej. Tam tuż obok koryta tworzą się spore kałuże. Niemal równy z korytem jest poziom wody w okolicach mostu przy ul. Ceglanej.

Jak mówi Włodzimierz Belta, wszystko zależy od opadów. Wg prognoz, jakie posiada sztab zarządzania kryzysowego, ma padać dzisiaj do godz. 13. Później deszcz ma ustąpić. Nieprzerwanie od kilku godzin leje też w Jakuszycach.

www.nj24.pl

Dodaj komentarz