Odkrywamy tajemnice Jeleniej Góry

Biuro Wystaw Artystycznych zachęcone sukcesem działań związanych z wystawą „Wokół Jeleniej Góry” zapowiada na maj ich kontynuację. Będą spacery, wycieczki i pokaz multimedialny. 11 maja Wojciech Kapałczyński podczas wycieczki po mieście pokaże przykłady najdawniejszej architektury stolicy Karkonoszy. Z kolei 13 maja Ivo Łaborewicz poprowadzi zainteresowanych po dawnych lokalach użyteczności publicznej. Dzień później Tomasz Miszczyk z Muzeum Karkonoskiego przybliży ślady średniowiecza w Jeleniej Górze.

Wspomniany już Wojciech Kapałczyński 18 maja zaprosi do zwiedzenia dawnych miejsc kultu i zapomnianych miejsc niezwykłych. Wszystkie imprezy zaczynają się w południe zbiórką w siedzibie BWA przy ul. Długiej 1.

W programie prezentacji uwzględniono także Cieplice. 21 maja przewodnikiem wycieczki po uzdrowiskowej części miasta będzie Stanisław Firszt, dyrektor Muzeum Przyrodniczego. Chętni zbiorą się w południe przed Pawilonem Norweskim. Dzień wcześniej Andrzej Paczos poprowadzi wycieczkowiczów śladami rodziny Schaffgotschów. Zbiórka przed Pałacem Schaffgotschów, siedzibą Politechniki Wrocławskiej, o godz. 12.

Cykl zamknie pokaz filmu Konrada Przezdzięka, który pokaże różne oblicza rynku jeleniogórskiego. Początek projekcji w piątek, 29 maja w południe w Biurze Wystaw Artystycznych.

www.jelonka.com

Dodaj komentarz