Panoramy Izerskie

W Domu Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie, oddziale Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze niedawno została otwarta wystawa czasowa autorstwa Waldemara Koczewskiego zatytułowana „Panoramy Izerskie”.

Waldemar Koczewski był dziennikarzem prasowym we Wrocławiu („Gazeta Robotnicza”, „Sprawy i Ludzie”, „Gazeta Wrocławska”), często publikując w tych tytułach także fotografie reporterskie. Od roku 1997 pracuje w Agencji Reklamowej GAMA, której obecnie jest właścicielem. Równocześnie w latach 2002 – 2006 był wykładowcą w Prywatnym Policealnym Studium Fotografii PHO-BOS we Wrocławiu.

Waldemar Koczewski jest od lat zafascynowany Górami Izerskimi. Fotografuje ukochane Izery niemal o każdej porze roku. „Panoramy Izerskie” to cykl kilkunastu fotografii cyfrowych, które połączone ze sobą tworzą rozległe krajobrazy Hali Izerskiej, Orla czy granicznej rzeki Izery. Pełne uroku zdjęcia powstały zimą i wiosną 2007 r., a prezentowane były już w Osadzie Turystycznej Orle. Waldemarowi Koczewskiemu udało się uzyskać niecodzienny efekt, dzięki któremu możemy zobaczyć na fotografii to, czego nie ogarniemy jednym spojrzeniem. A jest zaprawdę co podziwiać.

Dodaj komentarz