Podróżnicy w Empiku 11 maja

Salon Empik w Jeleniej Górze przy ulicy 1 Maja nie tylko oferuje książki, płyty, czasopisma i różne nagrania, ale też zaprasza na interesujące spotkania z wykonawcami i twórcami z różnych dziedzin – których można osobiście poznać i poprosić o odpowiedź na interesujące nas tematy.
Tym samym promuje nowości wydawnicze, a oprócz tego proponuje imprezy oraz kameralne koncerty, na które wstęp, zawsze jest bezpłatny.

Najbliższe imprezy i spotkania:

 • 11 maja godz. 17. – BIRMA CZY MYANMAR, relacja z azjatyckiej podróży Elżbiety Bielawskiej i Marka Masłowskiego.
  Gośćmi salonu Empiku będą podróżnicy: Elżbieta Bielawska oraz Marek Masłowski, którzy podzielą się wrażeniami z podróży i pobytu w Birmie. Oprócz relacji z azjatyckiej podróży, przewidziano multimedialną prezentację fotografii, autorstwa Elżbiety Bielawskiej.
 • 16 maja (sobota) godz. 14. – spotkanie dyskusyjne z MARCINEM STANISZEWSKIM, dziennikarzem muzycznym promującym płytę „Trendywaty chłopiec” autorstwa „Beneficjentów Splendoru” (do nabycia w Empiku).
  Muzyk i producent nagrał ją m.in. z wokalistkami: Izą Lamik, Anną Ruttar i Zofią Chabierą, jak również z praskim birbantem Igorem Spolskim. Pochodzący z Karpacza, od lat mieszkający w Warszawie artysta jest również muzycznym dziennikarzem prasowym.
  Spotkanie poprowadzi: Jordan Plis.
 • 19 maja, godz.17 – PRZEBOJE MUZYKI OPERETKOWEJ W WYKONANIU MUZYKÓW Z FILHARMONII DOLNOŚLĄSKIEJ
  Kolejny występ artystyczny muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Tym razem w jeleniogórskim Empiku artyści zaprezentują znane przeboje muzyki operetkowej. Wystąpią: Joanna Moryc – sopran, Anna Skóra – mezzosopran i Róża Wysocka – fortepian. Wstęp wolny.
 • 20 maja, godz. 17. – ALINA OBIDNIAK, wykład i spotkanie dyskusyjne pt. „Teatr Grotowskiego”.
  Spotkanie ze znaną i cenioną aktorką i reżyserką poświęcone Teatrowi Jerzego Grotowskiego, który był jednym z największych reformatorów teatru XX wieku.
  W trakcie spotkania w jeleniogórskim Empiku Alina Obidniak opowie o reformatorskiej działalności Jerzego Grotowskiego, z którym nie tylko razem studiowała, ale też była zaprzyjaźniona.
  Alina Obidniak jest absolwentką PWST w Krakowie. Reżyserię studiowała w Moskwie oraz Łodzi. Przez wiele lat pełniła funkcję dyrektorki teatrów w Kaliszu oraz Jeleniej Górze, gdzie do dziś cieszy się ogromnym autorytetem. Z jej inicjatywy powstał w 1983 r. Międzynarodowy Festiwal Teatru Ulicznego. Jest również laureatką wielu prestiżowych nagród i wyróżnień teatralnych, a także odznaczeń państwowych: Złotego Krzyż a Zasługi, Krzyżu Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski, Medalu Komisji Edukacji Narodowej. W 1995 roku otrzymała tytuł polskiej Kobiety Europy.
  Spotkanie organizowano w ramach obchodów „Roku Jerzego Grotowskiego”, ogłoszonego przez UNESCO.
 • 23 maja (sobota) godz. 15. – COMA, spotkanie dyskusyjne z Zespołem
  Promocyjne spotkanie dyskusyjne z Zespołem Coma, który w jeleniogórskim Empiku przedstawi swoje płyty i opowie o działalności artystycznej oraz odpowie na pytania Fanów, a także rozda autografy.
  Coma, to polski zespół rockowy założony w czerwcu 1998 roku w Łodzi. Muzyka grupy inspirowana jest dokonaniami takich zespołów jak Illusion, Pearl Jam czy Led Zeppelin
  Spotkanie poprowadzi mgr Olga Szeffer.
  Zespół promuje trzeci album grupy, dwupłytowy: „Hipertrofia” jest już do nabycia w jeleniogórskim Empiku i za prosi na wieczorny koncert.
 • 26 maja, godz. 17. – DZIEŃ MATKI, dziecięcy program artystyczny w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Jeleniej Górze, przygotowany z tej okazji.
 • 27 maja, godz. 17. – URSZULA LIKSZTET, w swoim cyklu „Historia filmu” – spotkanie dyskusyjne
  Kolejne cykliczne spotkanie, dotyczące historii kinematografii i filmu. Majowe spotkanie zatytułowano „Magia pierwszych dźwięków”. Przewidziano pokaz slajdów i krótkich filmów, obrazujący początki dźwięku w światowej kinematografii.
 • 1 czerwca, od godz. 9. do 19. – DZIEŃ DZIECKA Z EMPIKIEM
  Tego dnia w jeleniogórskim Empiku przy udziale mieszkańców Jeleniej Góry będzie można napisać najdłuższe w Polsce, a może i na świecie – życzenia skierowane do dzieci z całego świata.
  1 czerwca przyjdźcie do Empiku i dołączcie swoje pozdrowienia!

PRZECINEK i KROPKA – warsztaty edukacyjne
Od ponad roku w wybranych Empikach na terenie Polski odbywają się autorskie warsztaty edukacyjne „Przecinek i kropka”, w których udział biorą najmłodsi czytelnicy – uczniowie przedszkoli i I oraz II klasy szkoły podstawowej. Jednym z wybranych miejsc jest jeleniogórski Empik. Celem prowadzonej akcji jest rozwijanie u najmłodszych zamiłowania do książek i krzewienie kultury słowa pisanego. Podczas zajęć dzieci poznają historię alfabetu, pisma i druku, a także proces powstawania książek. Nauka ma formę zabawy, a dzieci zachęcane są do aktywności poprzez różnorodne konkursy i zgadywanki. Na zakończenie zajęć uczestnicy otrzymują pamiątkowe dyplomy oraz wyjątkową książkę o… książkach.

Udział w warsztatach wymaga wcześniejszej rezerwacji terminu w Empiku. Terminy zajęć: 6 maja, godz. 9., 13 maja, godz. 9, 20 maja, godz. 9, 27 maja, godz. 10.

Miejsce: Jelenia Góra ul. 1 Maja 16/18

www.nj24.pl

Dodaj komentarz