Promocja Biegu Piastów w Kanadzie

Jeden z byłych czołowych polityków PiS-u z naszego regionu – Andrzej Pawluszek – przypomniał o sobie przy okazji Biegu Piastów. Pomógł w promocji imprezy w Kanadzie. Promocja odbyła się w miniony weekend w Gatineau Park, położonym w kanadyjskiej prowincji Quebec, przy okazji 31. edycji jednego z najważniejszych biegów narciarskich na świecie – Gatineau Loppet.

Podczas Gatineau Loppet stworzono specjalne stoisko Biegu Piastów, przygotowane przez Ambasadę RP w Ottawie oraz Polski Ośrodek Informacji Turystycznej w Nowym Jorku.

– Promocja może przynieść wymiar bardzo konkretny, albowiem amatorzy narciarstwa biegowego, którzy zbierają punkty w ramach Worldloppet, mogą zdecydować się na wizytę w Szklarskiej Porębie i udział w Biegu Piastów – przekonuje w przysłanym komunikacie Andrzej Pawluszek, który jest wicedyrektorem POIT w Nowym Jorku.

Przypomniał też, że miesiąc przed tą imprezą w Ambasadzie RP w Ottawie odbyła się konferencja prasowa ambasadora RP w Kanadzie Piotra Ogrodzińskiego oraz organizatorów Gatineau Loppet. Podczas konferencji także promował on Polskę i Bieg Piastów. W efekcie powstało wiele publikacji na temat turystyki w Karkonoszach, m.in. w dziennikach Ledroit, Ottawa Citizen oraz Info007.

Tyle, że promocja ta ma raczej charakter symboliczny, gdyż zakończono już zapisy do Biegu Piastów. Jeśli ktoś chce więc wybrać się do Jakuszyc, to tylko w charakterze widza.

Andrzej Pawluszek pochodzi z Karpacza, w przeszłości był politykiem Prawa i Sprawiedliwości, od kilku lat mieszka w USA. Wcześniej był członkiem zarządu województwa dolnośląskiego. Z polityką nie zerwał do końca. Prowadzi swój blog na stronie dolnyslask24.pl, gdzie komentuje wydarzenia z życia politycznego na świecie, ale także i odnosi się do wydarzeń o znaczeniu dolnośląskim.

Jak pisze na swoim blogu, w Nowym Jorku tylko pracuje, co może oznaczać, że planuje wrócić. Kiedy – nie wiadomo.

www.nj24.pl

Dodaj komentarz