ROCK STOK BLUES

ROCK STOK BLUES – Lawina Nowych Dźwięków to cykl muzycznych weekendów na tarasie Restauracji u Petiego. Imprezy te mają charakter plebiscytu. Każdy, kto przyjdzie na stok Kolorowa będzie mógł zagłosować na swój ulubiony zespół. W finale zagrają zespoły, które zdobędą największą liczbę punktów.

  • 02-03 maja – I etap
  • 23-24 maja – II etap
  • 19 -20 lipca – finał konkursowy

2008-05-02

Zespół SUGAR FREE powstał w 1999 roku we Wrocławiu. Ich twórczość od początku istnienia była owocem fascynacji muzyką rockową i bluesową w najprzeróżniejszych odmianach.

Inspiracji szukali także w innych gatunkach muzycznych by ostatecznie stworzyć własne i charakterystyczne brzmienie. Z pewnością atutem Sugar Free są teksty pisane przez założyciela grupy Jarka Motałę oraz klasyczne, rockowe brzmienie z bluesowym posmakiem.
Mimo upływu lat, wielu zmian personalnych, przeciwności losu nadal konsekwentnie realizują swoje pasje muzyczne i choć zespół nie dorobił się jeszcze żadnej długogrającej płyty, ma grono wiernych fanów i stara się często koncertować. Jest też laureatem kilku krajowych przeglądów min. Oleśnicki Wyskok i Blues nad Bobrem w 2007 roku.

Mają na swoim koncie wiele występów klubowych i plenerowych oraz supportów takich wykonawców jak T.LOVE, IRA, PIERSI, GOYA I SZYMON WYDRA.

www.sugarfree.republika.pl

2008-05-02

DUO BLUES tworzą Karol Kusibab (gitara i śpiew) oraz Jacek Orzeł Lubiński (harmonijka ustna i podśpiewywanie). Jest to nowa formacja muzyczna Orła który jest jednym z założycieli zespołu „Obstawa Prezydenta”. Muzycy współtworzą również Tymczasowe Pogotowie Artystyczne wraz z Grzegorzem Sidorowiczem (fotografie wyłącznie tradycyjne) oraz Adrianem Kostarenkiem zwanym Kostkiem (poezja i jednoosobowa sekcja
rytmiczna). Zarówno w TPA jak również w duecie ratują z marazmu ludzi spragnionych sztuki

2008-05-03

Wild Thing – jedyny w Polsce zespół rock’n’rollowy

www.wildthing.pl

2008-05-03

Zespół „59-700 Quintet” działa od jesieni 2004 roku.Rodzaj wykonywanej muzyki określamy jako Fusion (inspirowany muzyką jazz, funky i rock). Zespół tworzą osoby mające doświadczenie nabyte w różnych formacjach muzycznych.W chwili obecnej w swoim repertuarze posiadamy utwory, w których przewijają sie krótkie motywy muzyczne zaczerpnięte od twórców takich jak J. Scofield, H. Hancock, M.Stern i wielu innych. Pracujemy także nad swoimi utworami.Od momentu powstania, zespół koncertował kilkadziesiąt razy, oraz brał udział w kilku znaczących festiwalach m.in.”Krokus Jazz Festiwal” w Jeleniej Górze , XV Spotkania Muzyków Jazzowych w Rudnikach Wieluńskich, Europejski Festiwal Coverów „Tama” w Leśnej, „Slot Art Festiwal” w Lubiążu, Festiwal „Rock Nocą” w Zielonej Górze. W naszej muzyce chcemy mieć jak najwięcej swobody i miejsca do wyrażania siebie.

www.59-700.ir.pl

info: www.karpacz.pl

Dodaj komentarz