Ruszyła zjeżdżalnia grawitacyjna

Najbardziej „zakręcona” zjeżdżalnia grawitacyjna w Polsce jest już czynna. „Ślizgawka” wybudowana w Rodzinnym Parku Rozrywki ESPLANDA nie jest najdłuższa, ale za to najwyższa w Polsce. Zjazd poprowadzony między drzewami parku Esplanada daje niesamowite wrażenia.

Wśród drzew prędkość odczuwana jest zupełnie inaczej, niż na otwartej przestrzeni. Na trasie zjazdu są 4 dłuższe zakręty, kilka uskoków, fale oraz najwyższa w Polsce karuzela wybudowana 8 metrów nad ziemią. Zjeżdżający wpadają na nią rozpędzonymi sankami, kończąc w ten sposób pełen emocji ślizg.

Pierwsze próby wykazują, że urządzenie jest bardzo ciche. Wśród drzew nadal gniazdują ptaki, których nie płoszą zjeżdżające, zamocowane do rur, wózki. Urządzenie, choć dostarcza sporej dawki adrenaliny, jest bardzo bezpieczne, oczywiście pod warunkiem zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Hamulce są tak skonstruowane, że wózek zatrzyma się w sytuacji, gdy np. z nadmiaru wrażeń po prostu ktoś zasłabnie. Konstrukcja wyklucza też możliwość wypadnięcia wózka z toru jazdy. Nie ma też możliwości cofania. Nad maksymalną i bezpieczną prędkością czuwają hamulce odśrodkowe. Prędkość 40 km na godzinę (jeśli ktoś chce tak szybko jechać) daje wystarczająco dużo wrażeń. Zjeżdżalnia grawitacyjna to zabawa dla każdego. Zjeżdżać na niej mogą również najmłodsi, oczywiście pod opieką dorosłych. Cena jednego przejazdu to 7 zł, dwóch – 12 zł,a pięciu -25 zł. Zjeżdżalnia jest czynna codziennie od godz. 10.00 rano do 22.00 wieczorem.

Na obszarze Parku ustawiano dodatkowe lampy, głównie dla potrzeb zjeżdżalni grawitacyjnej, która jest urządzeniem całorocznym. Oznacza to, że będzie z niej można korzystać po zmierzchu. Inwestor zapowiada, że pojawi się również dodatkowe oświetlenie zjeżdżalni, które ubarwi przejazdy. Już teraz na terenie Esplanady uruchamiany jest letni ogródek zabaw i grill bar. Dla dzieci przygotowana jest tzw. „klatka zabaw” z suchym basenem, torem przeszkód, wysoką dmuchaną ślizgawką i innymi atrakcjami. W podcieniach montowany jest ogródek piwny z grillem oraz urządzenia rozrywkowo-sprawnościowe.

Dodaj komentarz