Śnieżka znów otwarta dla turystów

Od 10 kwietnia oficjalnie przywrócony został normalny ruch turystyczny w rejonie Śnieżki. Znów otwarte zostały szlaki prowadzące na najwyższy szczyt Karkonoszy z polskiej strony, zamknięte wcześniej w związku z katastrofą budowlaną w Wysokogórskim Obserwatorium IMGW. W najbliższy, świąteczny weekend ponownie otwarta zostanie też restauracja na Śnieżne zlokalizowana dolnym spodku obserwatorium.

Śnieżny domek

Pracująca na szczycie ekipa rozbiórkowa, zakończyć ma dziś demontaż oberwanych, „luźnych” elementów zniszczonego, górnego spodka obserwatorium, które stwarzać mogły zagrożenie dla ludzi przebywających w okolicy. To pozwoli na otwarcie restauracji, która czynna będzie na razie tylko od godz. 9.00 do 16.00 i wyłącznie, gdy wiatr na szczycie wiał będzie z prędkością nieprzekraczającą 10 m/s. Zdaniem meteorologów pogoda w najbliższy weekend ma być bardzo ładna, więc nic nie powinno stanąć na przeszkodzie do odgrodzenia wejścia do dolnej części budynku obserwatorium i uruchomienia części restauracyjnej.

Na Śnieżkę znów można wchodzić czerwonym szlakiem od strony Domu Śląskiego i od Czarnego Grzbietu. Ze względów bezpieczeństwa nadal zamknięta pozostaje Droga Jubileuszowa (niebieski szlak). Powodem jest duża ilość śniegu i możliwość zsunięcia się po stoku do Kotła Łomniczki. Z powodów bezpieczeństwa i ochrony przyrody w Karkonoszach wciąż okresowo zamkniętych pozostaje jeszcze wiele odcinków innych szlaków turystycznych.

Więcej na ten temat w najbliższym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich”.
www.nj24.pl

Dodaj komentarz