Tesco dwa razy większe

O ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych powiększy się jeleniogórski hipermarket Tesco. Nowa część, w której znajdzie się galeria handlowa ma zająć około połowy powierzchni obecnego parkingu. Inwestor czeka na pozwolenie na budowę.

Według projektu, nowa część, o którą rozbuduje się Tesco ma być kształtem zbliżona do istniejącej zabudowy, a elewacja frontowa ma być kolorystycznie podzielona na trzy fragmenty.

Układ wnętrza galerii oparty został na elipsie – ustawione w środku stoiska handlowe opasają ciągi komunikacyjne. Ozdobą wnętrza będzie fontanna. Około 300 metrów kwadratowych powierzchni ma być zajętych pod gastronomię, a zdecydowana większość pod handel.

Według inwestora, do obsłużenia centrum handlowego potrzeba co najmniej 500 miejsc parkingowych. Jednak nawet po dobudowie nowej części, pozostanie ich 649.

Możliwość budowy obiektu handlowego o powierzchni powyżej 2 tysięcy metrów kwadratowych ma także Centrum Handlowe Echo, które kupiło w ubiegłym roku ponad hektar gruntu z tyłu obecnego hipermarketu.

O możliwość rozbudowy istniejącego obiektu kielecka firma Echo Investment wystąpiła już 3 lata temu. Dla projektowanej inwestycji sporządzono odrębny plan zagospodarowania przestrzennego. Samorząd zgodził się wówczas na lokalizację przy istniejącym hipermarkecie kolejnego sklepu wielkopowierzchniowego.

Rozbudowa Centrum Handlowego Echo ma polegać na dobudowaniu galerii na około 100 sklepów i punktów o charakterze usługowym, a nie na powiększeniu ogólnej supermarketowej hali sprzedażowej.

Koszt inwestycji przedstawiciele spółki szacowali na 50 milionów złotych, bez kosztów zakupu gruntu. Na nabywcy terenu i inwestorze, który zajmie się rozbudową centrum handlowego będzie ciążył obowiązek przebudowy układu komunikacyjnego w tym rejonie.

www.nowiny.jgora.pl

Dodaj komentarz