Trudne warunki na drogach

Poranne opady śniegu utrudniają ruch. Dochodzi do kolizji. W górach – zamieć i drugi stopień zagrożenia lawinowego. Wypadek w Dziwiszowie. Samochód wpadł do rowu, kierowca jest nieprzytomny.
W mieście nie jeździ się łatwo, choć tragedii nie ma.

– Pierwsze piaskarki wyjechały na ulice o godz. 5. 45 w dniu 26.11.2007r. – prostuje Michał Kasztelan, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. – Po mieście porusza się pięć piaskarek i jeden opłużony ciągnik. Drogowcy oczyścili ze śniegu 100 km jezdni – dodaje.

Kierowcy powinni jednak uważać. Na drodze z Jeleniej Góry do Legnicy doszło do wypadku drogowego. Samochód wpadł do rowu. Kierowca jest ranny i nieprzytomny. Na miejscu pomaga pogotowie ratunkowe i straż pożarna.

Do kolizji doszło wcześnij u zbiegu ulicy Staffa i Nowowiejskiej. Jeden z prowadzących nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Policja apeluje o ostrożność.

W górach zima na całego. Jest minus dziewięć stopni Celsjusza, pada śnieg i wieje silny wiatr (do 32 m/sek). Pokrywa białego puchu na Śnieżce wynosi 27 cm, a widoczność ograniczona jest do 30 metrów. Goprowcy przestrzegają przed spacerami bez odpowiedniego wyposażenia. Czynnik chłodzenia wiatrem powoduje, że odczuwalna temperatura jest dużo niższa. Ratownicy ogłosili drugi w pięciostopniowej rosnącej skali stopień zagrożenia lawinowego.

Źródło: jelonka.com

Dodaj komentarz