Turyści i ekolodzy podsumowali sezon

To był dobry rok – podkreślił Zdzisław Gasz, prezes zarówno PTSM „Ziemi Jeleniogórskiej” jak i Zarządu Okręgu LOP-u. Obie organizacje wspólnie dokonały wczoraj podsumowania sezonu. To m.in. dlatego, że wielu członków działa jednocześnie w obu tych organizacjach.

– Mamy powody do radości. Tylko wiosną tego roku powstały jednego dnia trzy nowe koła LOP-u – mówił Zdzisław Gasz. Działają one w Gryfowie, Jeleniej Górze i Zgorzelcu. Przyrodnicy pochwalili się też organizacją szeregu konkursów dla dzieci i młodzieży ze szkół byłego jeleniogórskiego. Jakie są największe sukcesy PTSM? Przede wszystkim organizacja rajdów: „Piechotka” oraz Rajdu Młodzieży Szkolnej, czyli tzw. Kuratorki. W pierwszym z nich w tym roku uczestniczyło ponad 200 dzieci, w drugim – 370! „Piechotka” w tym roku odbyła się już po raz 24., „Kuratorka” jest o 10 lat starsza.

Niestety, PTSM straciło w tym roku dwa schroniska młodzieżowe: w Strużnicy oraz w Bukowcu. To dlatego, że powiat jeleniogórski zmienił zasady ich prowadzenia i nie zgłosił się nikt do prowadzenia tam działalności. Pisaliśmy o tym w oddzielnej publikacji.

W piątek wręczono też szereg medali i odznaczeń. Dyplomy honorowe PTSM i LOK-u otrzymało łącznie ponad 30 osób. Odznakę „Przyjaciel Schronisk Młodzieżowych” otrzymali: Elżbieta Bojczuk, Ryszard Grek, Bogumiła Turzańska- Chrobak, Artur Zych, Ludwik Anioł. Odznaki honorowe PTSM otrzymali, brązowe: Janusz Błażków, Eulalia Koguciuk, Kazimiera Prawelska. Srebrne: Waldemar Andryszak, Zofia Grabias-Baranowska, Mariusz Kowalczyk, Marek Rybczyński. Złotą otrzymała Romana Dobosz – kierowniczka schroniska PTSM w Michałowicach. Srebrne odznaki honorowe LOP-u otrzymali: Jadwiga Borowiec, Andrzej Całko i Lidia Chadaj.

www.nj24.pl

Dodaj komentarz