W cieniu Annapurny w Karpaczu

10 stycznia (sobota) godz.15. – W cieniu Annapurny otwarcie wystawy fotograficznej Kazimierza Pichlaka w Muzeum Sportu i Turystyki.
Autor wystawy prezentującej krajobrazy z rejonu Annapurny – 8091 m n.p.m., dziesiątego, co do wysokości szczytu Ziemi, będący doktorem nauk medycznych, chirurgiem onkologiem, ordynatorem Oddziału Chirurgii w Szpitalu Wojewódzkim w Jeleniej Górze przyznaje, że chociaż chirurgia wypełnia mu życie, to tylko dzięki fotografowaniu, poezji i muzyce – znosi napięcia związane z pracą.

Wiele jego fotografii współgra z utworami literackimi, których tworzenie jest także jego pasją. Fotografował już w latach 80-tych, gdy jako lekarz brał udział w wyprawach do Nepalu, Afganistanu, Pakistanu i Tanzanii.

Od 33 lat jest mieszkańcem Kotliny Jeleniogórskiej, (ur. w 1951 roku), z czego w zawodzie lekarza chirurga – pracuje ponad 35 lat.

Za osobisty sukces uważa zrealizowanie marzeń o podróżach do różnych rejonów świata. Jest ponadto uznanym w regionie społecznikiem poetą, autorem kilku już tomików wierszy.

www.nj24.pl

Dodaj komentarz