Weekend z Adrenaliną

18 – 25 lipca – Weekend z Adrenaliną.
Cykliczna letnia impreza, przyciągająca do Szklarskiej Poręby żądnych wrażeń turystów. Podczas jej trwania: Mistrzostwa Karkonoszy w Bungy Jumping, Fire Walk i wiele innych atrakcji, głównie z zakresu sportów ekstremalnych. Emocje, duża dawka adrenaliny, trochę strachu, czyli niezapomniane wspomnienia!

Co roku ramię dźwigu do Bungy Jumping jest wyższe! Najodważniejsi, uczestniczący w konkursie skoków są dodatkowo oceniani za strój: gdy folie, spódnice, skrzydła i inne elementy stroju okazują się nie do okiełznania.

Coraz większym wzięciem cieszy także się Fire Walk – chodzenie po rozżarzonych węglach. W zeszłorocznej, ósmej edycji imprezy ustalono „Rekord Świata” w liczbie osób, które wzięły w tym udział – 141 osób.

Podobne doznania towarzyszą śmiałkom, którzy biorą udział w takich atrakcjach jak: zorbing, paintball, tyrolka czy chodzenie po mostkach linowych.

Stałym punktem imprezy są koncerty i spotkanie z gwiazdami radia i telewizji. Tegoroczne 9 Mistrzostwa Karkonoszy w Bungy Jumping poprowadzą znani: Michał Olszański z Radiowej Trójki i Darek Maląg z Muzycznego Radia, a do spaceru po rozżarzonych ogniach Fire Walk zachęcać będą Grażyna Dobroń i Ryszard Gąsierkiewicz.

Program:

 • 18 lipca – WYŚCIG AUSTRALIJSKI I MTB SPRINT – dwa wyścigi jednego dnia dla miłośników maratonów i cross country. Wyścigi Australijskie rozgrywane są na torach. W Szklarskiej Porębie już po raz drugi będzie to wyścig na trasie cross MTB. To chyba jedyny wyścig MTB, podczas którego można obserwować zmagania zawodników na niemal całej trasie. NOCNY FIRE WALK – spacer boso po rozżarzonych węglach. Nieodłączny element WEEKENDU Z ADRENALINĄ.
 • 24 lipca 2009 (piątek) – Finał 9 WEEKENDU Z ADRENALINĄ 24 lipca 2009 (piątek)
  BUNGY JUMPING – skoki wolne
  Koncerty: KOSMOS MEGA SOUND SYSTEM, VESPA, KOMETY
 • 25 lipca 2009 (sobota)
  9 MISTRZOSTWA W BUNGY JUMPING – konkurs na oryginalne przebranie, skocz i wygraj 2000 zł !!! (regulamin karta zgłoszeń)

Koncerty 9 Weekendu z Adrenaliną: KOSMOS MEGA SOUND SYSTEM, POWER OF TRINITY, LAO CHE

Podczas całego tygodnia – Atrakcje z ADRENALINĄ:

 • Szkoła Górska QUASAR – tyrolka, wspinaczka skałkowa, zorbing – zaprosi do zmierzenia się z własnymi słabościami!
 • Park Linowy TROLLANDIA – atrakcje parku linowego oraz NOWOŚĆ – Platforma Grawitacyjna. Jest to urządzenie składające się z dwóch stanowisk: żyroskopu i wirówki. Są to urządzenia wykorzystywane jako trenażery dla pilotów wojskowych. Zadanie polega na przemieszczaniu ciężaru ciała tak, aby urządzenie wprowadzić w ruch. Żyroskop umożliwia ruch we wszystkich możliwych płaszczyznach natomiast w wirówce zadanie polega na osiągnięciu jak najwyższej prędkości obrotowej.

www.nj24.pl

Dodaj komentarz