Weekend z kryształami

Warsztaty grawerskie, prezentacje dmuchania szkła i bombek no i dobra zabawa na świeżym powietrzu – to czeka uczestników Kryształowego Weekendu, który odbędzie się w Piechowicach.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół muzyki greckiej „Orfeusz””i Nikos Rusketos. Wystąpi on w sobotę (27 VI) o godz. 20. na placu przy dworcu PKP w Piechowicach. Po nim będzie teatr ognia „Skarabeusz”, o godz. 22. rozpocznie się dyskoteka pod chmurką, która potrwa do 2 w nocy!

Uroczyste otwarcie Kryształowego Weekendu nastąpi w sobotę ok godz. 16. Po nim na scenie zaprezentują się dzieci z piechowickich przedszkoli, będzie pokaz tańca break-dance oraz występ zespołu ludowego „Szklarki”. To na scenie, oprócz tego zaplanowano szereg innych atrakcji związanych z tematem przewodnim imprezy czyli szkłem. Będą stoiska dotyczące wytopu i zdobienia szkła, tworzenia witrażu, mozaiki szklanej, turniej szachowy, rozgrywany oczywiście szklanymi szachami. Dzieci pobawią się na bezpłatnym placu zabaw. W programie przewidziano także degustację „Skarbu Piechowic”. Co to jest? To na razie tajemnica.

Impreza tak naprawdę rozpocznie się już w piątek (26 czerwca) wernisażem wystawy „Ballada o szkle” w Piechowickim Ośrodku Kultury (godz. 16.). Tam też będzie można wysłuchać ballad bluesowych w wykonaniu Henryka Hak-Kaźmierczaka (17.-18.30).

W niedzielę o godz. 11. w miejscowym kościele odbędzie się msza św. w intencji mieszkańców miasta a po niej – osiedlowy turniej „Sprawni jak strażacy” w parku przy siedzibie OSP.

W tym roku impreza staraniem władz miasta została wpisana do kalendarza imprez Dolnego Śląska. Kryształowy Weekend odbywa się pod patronatem Nowin Jeleniogórskich.

www.nj24.pl

Dodaj komentarz