Wyjazd do Karpacza

Łatwiejszy wyjazd w kierunku Karpacza. Po zakończeniu remontu kierowcy ruch na skrzyżowaniu będzie płynniejszy. Dodatkowy pas ruchu dobudowano przy ul. Wojska Polskiego przed skrzyżowaniem z ul. Sudecką. Trwające od kilku dni prace remontowe zakończą się jeszcze dzisiaj. Dzięki temu, będą mniejsze korki na jednym z głównych węzłów drogowych w Jeleniej Górze.

Chodzi o remont na wysokości stacji benzynowej. – Zmniejszono nieco szerokość chodnika, przeniesiono też latarnię, która tam stała – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Dzięki temu, istniejący pas dla skręcających w prawo będzie zaczynał się już na wysokości przystanku autobusowego „Teatr”. Do tej pory było tam tzw. wąskie gardło i skręcający w prawo i jadący prosto stali w jednej kolejce.

Nowe rozwiązanie powinno znacznie ułatwić drogę jadącym od strony Cieplic w kierunku Karpacza. Wkrótce na ul. Wojska Polskiego będzie jeszcze mniejszy ruch. Stanie się tak po wybudowaniu pierwszego etapu obwodnicy południowej. Nowa droga będzie zaczynała się przy węźle grabarowskim a z trasą na Karpacz połączy się za byłą jednostką przy ul. Sudeckiej. Ale na to trzeba będzie poczekać jeszcze przynajmniej dwa lata.

www.nowiny.jgora.pl

Dodaj komentarz