Wystawa w Muzeum Karkonoskim

17 kwietnia – otwarcie wystawy Obrazy na Szkle Malowane w Muzeum Karkonoskim, kurator: Halina Słomska.
Prezentacja kolekcji obrazów od XVIII do XX w. w ramach wystawy promocja katalogu zbiorów wydanego z dotacji MKiDN (program Edukacja kulturalna). Malarstwo na szkle

0 odpowiedzi na “Wystawa w Muzeum Karkonoskim”

Dodaj komentarz

Wystawa w Muzeum Karkonoskim

W najbliższy piątek, dnia 17 października 2008 r. w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze, ul. Matejki 28 zostanie uroczyście otwarta wystawa artysty rzeźbiarza, poety, kompozytora i muzyka Ryszarda Zająca z okazji 40 – lecia pracy twórczej.

Otwarcie wystawy, powiązane z występem Zespołu Wang z Karpacza, rozpocznie się o godz. 16.00. Artysta sprowadził cześć swoich prac min z Niemiec i Norwegii. Ekspozycję można oglądać od 17 października do 23 listopada 2008 roku. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych do obejrzenia dorobku tego wielkiego, lecz skromnego artysty spod Śnieżki.

Ks. Edwin Pech

Dodaj komentarz

Wystawa w Muzeum Karkonoskim

W Muzeum Karkonoskim 1 lipca 2008 r. zostanie otwarta nowa wystawa czasowa pt. „Najważniejsze odkrycia archeologiczne w regionie jeleniogórskim”. Celem wystawy jest przybliżenie mieszkańcom i gościom Miasta najciekawszych znalezisk archeologicznych, pozyskanych w trakcie badań wykopaliskowych oraz innych prac ziemnych w Jeleniej Górze i jej okolicach. Znaleziska tego typu zawsze budzą duże emocje w momencie ich odkrycia, jednakże rzadko nadarza się okazja do ich dokładnego obejrzenia.

Niewątpliwą atrakcją ekspozycji będzie, między innymi:

  • prezentacja, po raz pierwszy, najciekawszych zabytków odkrytych w trakcie, ubiegłorocznych badań archeologicznych w obrębie ulic Jasnej i Grodzkiej w Jeleniej Górze
  • złote monety z tak zwanego „skarbu piechowickiego”, znalezione w trakcie prac ziemnych w 1979 roku
  • oraz jeden z najstarszych i najcenniejszych zabytków wystawy – relikwiarz w kształcie walca z czerwoną, woskową pieczęcią, pochodzący z romańskiego kościoła pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Katarzyny w Świerzawie, datowany na drugą ćwierć XV wieku.

Wystawa czynna: lipiec – sierpień 2008 r.
www.figurki.jelenia.pl

Dodaj komentarz