Z przewodnikiem szynobusem do Trutnova

PTTK Oddział „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze we współpracy finansowej ze Starostwem Powiatowym w Lwówku Śląskim i Jeleniej Górze oraz Miastem Jelenia Góra zaprasza na bezpłatne spacery z przewodnikiem po Trutnovie i okolicy w dniach: 9 i 16 sierpnia (soboty) oraz 24 sierpnia (niedziela).

Odjazd szynobusem ze Lwówka Śląskiego o godz. 6.28, a z Jeleniej Góry o godz. 7.26 – tu wsiada przewodnik – do Trutnova (Hlavni Nadraži – dworzec główny). Tam zbiórka chętnych i spotkanie z przewodnikiem przy kasach biletowych. Po omówieniu planowanego spaceru idziemy do centrum miasta, gdzie zwiedzimy Muzeum Miejskie (wstęp 30 koron) i kościół Narodzenia NMP oraz rynek. Po pierwszej części zwiedzania nastąpi przerwa do godz. 13.30 na ewentualne zakupy i posiłek.

Po przerwie zwiedzamy: miejsce byłej synagogi, park miejski z pomnikami, w tym pomnik legendarnego smoka trutnovskiego. Stamtąd idziemy na górę Szybenik z pomnikiem marszałka Gablenza. Dalej idziemy na Jański Wierch, miejsce bitwy prusko-austriackiej z roku 1866 z cmentarzem wojennym. Następnie schodzimy do miasta.

Odjazd do Jeleniej Góry o godz. 17.51. Na miejscu będziemy około godz. 20.00, a we Lwówku Śląskim o godz. 20.46.

Koszty przejazdów i wstępów: bilet normalny z Jeleniej Góry do Kralovca i z powrotem: 18 zł, z Kralovca do Turnova i z powrotem łącznie 36 koron.

Oprowadza przewodnik sudecki Jerzy Bielecki. Uczestnicy ubezpieczają się na własny koszt. Dodatkowe informacje w PTTK: tel. 075-7523627, email:pttk@arg.pl

Informacja prasowa: Andrzej Mateusiak
www.figurki.jelenia.pl

Dodaj komentarz