Zdrojowy Teatr Animacji w Cieplicach

Zdrojowy Teatr Animacji w Cieplicach znowu zaprasza na kolejne przedstawienia, przygotowane nie tylko dla dzieci – a wystawiane w zabytkowym obiekcie w Parku Zdrojowym w Cieplicach.

7 kwietnia godz. 10. – ACH TA MYSIA wg Jefima Czepowieckiego. Adaptacja, reżyseria i choreografia – Czesław Sieńko, scenografia – Jacek Zagajewski, muzyka – Mirosław Gordon, choreografia – Maria Stokłosa. Występują: Dorota Bąblińska-Korczycka, Katarzyna Morawska, Sylwester Kuper.

Opowieść o przyjaźni i jej znaczeniu w życiu, na przykładzie mieszkańców jednego domu, w którym gospodyni panicznie boi się małej myszki Mysi i gdzie zamieszkuje także Kiciusia, gburowata i leniwa. W domu atmosfera ogólnego niepokoju, bo wszyscy chcą upolować myszkę. Na szczęście kot okazuje się niezdarą, a Maryna nie jest w stanie tego zrobić, tak się jej boi. Mysia będąc najsprytniejszą i pozbawioną złych intencji – przekonuje ich do siebie – życzliwością i dobrocią, skłaniając do zgodnego współżycia. Bajka jest, więc pochwałą tolerancji i przyjaźni, które są skuteczniejsze od agresji.

www.nj24.pl

Dodaj komentarz