Zimowe wejście na Mount Everest 1980 r

W czwartek 18 listopada w Bibliotece Miejskiej w Karpaczu odbyło się otwarcie wystawy fotografii Andrzeja Zawady z pierwszego zimowego wejścia na Mount Everest, które miało miejsce 30 lat temu 17 lutego 1980 roku. Imprezę uświetniła wizyta Pani Anny Milewskiej aktorki, pisarki i poetki, prywatnie żony Pana Andrzeja Zawady.

Pani Anna Milewska Towarzyszyła swojemu mężowi podczas wielu podróży na dalekie krańce naszej ziemi, była również uczestniczką zimowej wyprawy na Mont Everest. Oczarowała wszystkich przybyłych na wystawę gości swoją opowieścią, dzięki której obrazy z 32 fotografii na moment ożyły w naszych wyobraźniach. Dzięki wystawie można porównać Himalaizm z przed 30 lat z tym teraźniejszym i przyjrzeć się egzotyce Nepalu zaklętej na fotogramach.

W trakcie wystawy Pani Anna Milewska otrzymała z rąk burmistrza Ryszarda Rzepczyńskiego pamiątkowy medal, wydany z okazji 50 lecia uzyskania praw miejskich przez miasto Karpacz.
Wszystkich, którzy są zainteresowani zapoznaniem się z wystawą fotografii zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Karpaczu do końca grudnia 2010r.

Dodaj komentarz