Zlikwidowano plantację konopi

Duża plantację konopi indyjskich wykryto w okolicach Dąbrowy Bolesławieckiej. To była jedna z największych hodowli roślin używanych do wyrobu narkotyków jakie znaleziono na Dolnym Śląsku. Akcję likwidacji plantacji przeprowadzili wspólnie funkcjonariusze wydziału operacyjno – śledczego Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej oraz Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu.

Plantacja marihuany znajdowała się na nieużytkach rolnych przygotowanych specjalnie do tego celu. Optymalnym warunkom wzrostu roślin miał służyć system nawadniania terenu, na którym posadzono krzewy konopi. Łącznie z pola funkcjonariusze usunęli 220 krzewów o wysokości od 1,5 do 3 metrów. Wstępnie oszacowano, iż z zabezpieczonych roślin można byłoby uzyskać ponad 66 kilogramów suszu marihuany o wartości blisko 2 milionów złotych.

Funkcjonariusze prowadzą dalsze czynności w tej sprawie. Nielegalna uprawa konopi zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 3, a w przypadku hodowli znacznych jej ilości roślin kara pozbawienia wolności może wynieść nawet do 8 lat.

www.nj24.pl

Dodaj komentarz