Akademia Rozgrzewki w Czarnej Górze

W niedzielę 25 stycznia w Czarnej Górze nastąpi uroczyste otwarcie Akademii Rozgrzewki. Pomysł organizacji Akademii Rozgrzewki powstał z potrzeby uświadomienia miłośnikom białego szaleństwa roli rozgrzewki i odpowiedniego przygotowania własnego ciała do wyczynów na śniegu.

„Chcielibyśmy w sposób odpowiedzialny organizować wypoczynek sportowy naszym przyjezdnym. Medycy na forach poświęconych sportom zimowym wyraźnie uwypuklają rolę rozgrzewki, tej przynajmniej 15 minutowej. Przygotowane przez nas miejsce pozwoli, w myśl zaleceń fachowców, na spokojne rozruszanie mięśni, a tym samym ułatwi narciarzom i snowboardzistom bezpieczny zjazd ze stoku” – mówi Stanisław Haczkiewicz przewodniczący rady nadzorczej Czarnej Góry.

W Akademii Rozgrzewki będzie można przeprowadzić indywidualną rozgrzewkę, ale również skorzystać z rad doświadczonych instruktorów, czy też zapisać się na naukę jazdy na nartach lub snowboardzie. Inauguracyjną rozgrzewkę poprowadzą, znani i lubiani przez początkujących narciarzy Panowie Leszek Szczyrk i Bogusław Lech ze szkoły narciarskiej Slalom.

Uczestników Akademii Rozgrzewki przywita również nasz animowany bohater Czarek, którego postać uwidoczniona na tablicy ćwiczeń zaprosi chętnych do indywidualnych rozgrzewek.

Rozgrzewkę muzyczną zapewni ćwiczącym i trenerom DJ Piter Nolan – rezydent takich klubów jak: Alibi (Wrocław), Czarny koń (Władysławowo), Ultraviolet (Kielce).

Partnerem programu jest Isostar, który dla uczestników rozgrzewki przygotował gratisowe napoje izotoniczne. Restauracja na stoku natomiast, ma dla uczestników rozgrzewki darmowe porcje gorącej czekolady.

Zobacz także: Zza biurek ruszamy wprost na stok. I łamiemy nogi i ręce

Ośrodek Czarna Góra to kompleks sportowo-rekreacyjny położony w Siennej nieopodal Stronia Śląskiego. Łączna długość tras narciarskich w Czarnej Górze wynosi 8km, w tym 4km sztucznie dośnieżanych. Obsługuje je kolej krzesełkowa, 8 wyciągów talerzykowych i karuzela. Cały obiekt w sezonie to raj dla narciarzy i snowbordzistów. Na terenie ośrodka znajduje się dodatkowo bezpłatny parking na 1000 miejsc, baza gastronomiczna, a także szkółki i wypożyczalnie sprzętu narciarskiego. W weekendy ośrodek odnotowuje ponad dwa tysiące aktywnych sportowo odwiedzających.

www.naszemiasto.pl

Dodaj komentarz