Atrakcje Dolnego Śląska

Dolnośląska Organizacja Turystyczna DOT wybrała najciekawsze atrakcje Dolnego Śląska.

Jeszcze kilka lat temu barokowy pałac w Brunowie koło Lwówka Śląskiego był zrujnowany. Teraz, otoczony pięknym parkiem w stylu angielskim, został wyróżniony przez Dolnośląską Organizację Turystyczną jako najlepsza baza noclegowa.

DOT doceniła wysiłki właścicieli pałacu, którzy jako nieliczni w regionie pomyśleli o niepełnosprawnych turystach i przygotowali dla nich dwa pokoje. DOT nagrodził także dwie imprezy: Lwóweckie Lato Agatowe i Dolnośląski Festiwal Zupy w Jedlinie Zdroju. Obie z roku na rok cieszą się większą popularnością. Na pierwszym Lecie Agatowym w Lwówku były trzy stoiska z minerałami. W ciągu 10 lat giełda kamieni szlachetnych rozrosła się do ponad 150 wystawców i dziś jest największa w kraju. Odwiedza ją ponad 50 tysięcy turystów.

Pozostałe wyróżnienia:

  • Za unikalny produkt turystyczny uznana została Łużycka Karta Turystyczna
  • W kategorii gospodarstwo agroturystyczne wyróżniono Gospodarstwo Pod Srebrną Górą w Jeżowie Sudeckim, a jako przysmak – karpia wędzonego po waliszowsku.
  • Za osobowość turystyczną regionu w kategorii działacz społeczny uznany został Henryk Sławiński – Prezes Oddziau PTSM w Lubaniu.
  • W kategorii atrakcja turystyczna regionu nagrodzona została fabryka bombek w Miliczu.
  • Katarzyna Wilk – POLSKA Gazeta Wrocławska

    karpacz.naszemiasto.pl

Dodaj komentarz