Baza noclegowa Szklarskiej Poręby

Zaledwie połowa obiektów rozliczyła się z opłaty miejscowej za okres od grudnia do lutego.
Dotyczy to zarówno hoteli, pensjonatów jak i pokoi gościnnych. Najwięcej dłużników
prowadzi działalność gospodarczą w okolicach kolejki linowej na Szrenicę. Niemal 80 procent obiektów z Marysina do 10 marca nie rozliczyło się z opłaty miejscowej pobieranej od turystów. Dlatego od początku kwietnia będą prowadzone kolejne kontrole ksiąg meldunkowych i odprowadzanej opłaty miejscowej.

Dłużnicy mogą się spodziewać wizyty pracowników Urzędu Miasta. Na miejscu naliczane będą odsetki ustawowe za każdy dzień zwłoki. Przy okazji kontroli ksiąg meldunkowych weryfikowana będzie powierzchnia obiektów, a także informacje o pokojach, ilości miejsc, standardzie itp. Te ostatnie informacje są niezwykle ważne, ponieważ trafią do bazy noclegowej na nowej stronie internetowej miasta.

Każdy legalnie działający obiekt w czerwcu otrzyma dostęp do swojej zakładki, na której będzie mógł dopisywać kolejne informacje i dodawać zdjęcia. Reklama obiektów na stronie miasta będzie bezpłatna. Reklama będzie jednak zawieszana automatycznie, jeśli obiekt na czas nie rozliczy się z opłaty miejscowej czy podatku od nieruchomości.

Informacje będą uaktualniane raz na miesiąc. Tak więc jeśli ktoś się spóźni z rozliczeniem opłaty miejscowej za maj, system w połowie czerwca na cały miesiąc usunie obiekt ze strony internetowej.

Drugim ważnym elementem, który ma zachęcać do pobierania opłaty miejscowej, będzie ranking obiektów. Na podstawie zgłoszonej liczby miejsc noclegowych i wysokości
odprowadzanej opłaty miejscowej ustalana będzie frekwencja.

Im wyższy procent obłożenia, tym wyżej obiekt będzie w rankingu. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, ale prawdopodobnie pierwszych 20 miejsc w bazie noclegowej miasta (w podziale na kategorie)
będzie przeznaczona dla obiektów, które z jednego łóżka odprowadzają najwięcej opłaty
miejscowej. Pozostałe wyświetlane będą w kolejności losowej.

Warto dodać, że oficjalna strona miasta jest jedną z najczęściej odwiedzanych witryn internetowych poświęconych Szklarskiej Porębie. W wyszukiwarce Google zajmuje drugie miejsce po wpisaniu „Szklarska Poręba”. Wraz ze stworzeniem nowej strony będą czynione starania, aby samorządowa witryna ukazywała się jako pierwsza. Warto więc pokazać swój obiekt na tej stronie.

www.szklarskaporeba.pl

Dodaj komentarz