Bieg bez granic

Bieg narciarski z Harrachova do Szklarskiej Poręby. II Międzynarodowy narciarski „Bieg bez granic” jest imprezą amatorską integrującą społeczności przygranicznych miast, pogłębiającą umowę partnerską zawartą między Szklarską Porębą i Harrachovem. Termin biegu ustalono na 21.02.2010

Organizatorzy przyjęli wariant trasy sprawdzony podczas I Międzynarodowego Narciarskiego „Biegu bez granic”, który odbył się 22 lutego 2009 r. Udział w nim wzięło 77 uczestników z Polski i Czech, sklasyfikowanych w kilku grupach wiekowych. Start imprezy odbył się na Stadionie Biatlonowym w Harrachowie, z profesjonalnie przygotowanych pasów startowych i prowadził narciarskim dwuśladem przez granicę polsko-czeską w kierunku tras biegowych Stowarzyszenia „Bieg Piastów” i dalej torowiskiem do Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej, które mieści się w centrum Szklarskiej Poręby.

Meta z pomiarem czasów planowana jest na terenie starego dworca „Huta Julia”, obok kopalni „Izer-Granit”, gdzie kończą się profesjonalne narciarskie trasy biegowe, rokrocznie przygotowywane przez Stowarzyszenie „Bieg Piastów”, a uroczyste zakończenie II Międzynarodowego Narciarskiego „Biegu bez granic” odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej, przy ul. Słowackiego, do którego uczestnicy dobiegną torowiskiem.

PROGRAM:

  • godz. 8:00 – 9:00 – zapisy do biegu, wydawanie numerów startowych w MOKSiALu ul. Słowackiego 13
  • godz. 9:00 – wyjazd autokarów z uczestnikami biegu z Białej Doliny do Harrachova
  • godz. 9:30 – 10:30 Harrachov zapisy do biegu, wydawanie numerów startowych
  • godz. 11:00 – start wspólny do biegu na dystansie 20km, technika klasyczna
  • godz. 14:00 -15:00 – zakończenie biegu, dekoracja zwycięzców (Schronisko „Chatka Robaczka” ul. Żeromskiego)
  • godz. 15:00 -16:00 – wyjazd autokarów z uczestnikami biegu do Harrachova

Dodaj komentarz