Brel w Pałacu Staniszów

„Smakowite” wydarzenie muzyczne szykuje się w sobotę, 18 lipca, w barokowym Pałacu Staniszów, który będzie scenerią koncertu Yana Zbiegieła. Aktor wystąpi w monodramie Krystyny Jandy zatytułowanym „Brel raz jeszcze” (Brel une fois encore).
Jacquesa Brela, charyzmatycznego belgijskiego barda, nie trzeba przedstawiać miłośnikom tego typu muzyki. Twórca takich przebojów, jak „Ne me quitte pas” został spopularyzowany w Polsce głównie dzięki repertuarowi Michała Bajora, ale nie tylko.

Yan Zbiegiel aktor, piosenkarz, założyciel i animator Teatru Piosenki Francuskiej w Krakowie, zafascynował się Belgiem w „Conservatoire Mobel” w Paryżu. I powstał spektakl: „Brel raz jeszcze” – monodram śpiewany, sztandarowa pozycja „Krakowskiego Teatru Piosenki Francuskiej”. Spektakl śpiewany w języku francuskim, wsparty listami Brela do jego żony, cieszący się zasłużoną popularnością u widzów, oraz znakomitymi recenzjami, zarówno w prasie polskiej jak i zagranicznej.

Spektakl składający się z piosenek i listów J. Brela „BREL UNE FOIS ENCORE”/Brel raz jeszcze/ wyreżyserowała Krystyna Janda. Koncert otrzymał „Grand Prix du Festival Internationale de la Chanson Francaise” de Colombe – Francja oraz „Główną Nagrodę Festiwalu Aktorskiego” w teatrze „Rampa” w Warszawie.

Początek koncertu w Staniszowie o godz. 19 w sobotę, 18 lipca.

www.jelonka.com

Dodaj komentarz