Popedałowali do Augustowa

Cykliści ze Szklarskiej Poręby ruszyli dziś w rowerową podróż do Augustowa. 777 km trasy z Karkonoszy na Mazury pokonać mają w osiem dni. Na miejsce dotrą w środę 17 lipca. W ten nietypowy sposób Szklarska Poręba uczcić chce współpracę ze swoimi strategicznymi partnerami, czyli Augustowem i Radiową Trójką. Tym sposobem wyznaczona zostanie Trójkowa Magistrala – jedyny w swoim rodzaju szlak rowerowy łączący zaprzyjaźnione miejscowości na dwóch krańcach Polski.

Po drodze rowerzyści odwiedzą Jawor, Żurawinę, Mikstat, Wartę, Wyszogród, Jednorożec i Kolno. W miejscowościach, gdzie kończyć się będą i zaczynać kolejne etapy wyprawy uczestnicy wyprawy promować będą Karkonosze i imprezy organizowane w Szklarskiej Porębie.

Na rowerach jadą Karol Głuszak, Paweł Orłowski, Mariusz Wróbel i Donat Pawłowski. W towarzyszącym rowerzystom samochodzie jadą jeszcze trzy osoby – Bożena Paluch i Teresa Głuszak oraz burmistrz Szklarskiej Poręby Arkadiusz Wichniak, któryjest kierowcą auta zabezpieczającego wyprawę. Codziennych relacji z trasy słuchać można oczywiście w radiowej Trójce.

W przyszłości Trójkowa Magistrala zostanie oznakowana. Już dziś wszyscy chętni pokonywać mogą ją ze specjalnie wydaną mapą prowadzącą z naszych gór nad jeziora.

Ekipa Szklarskiej Poręby do domu wrócić ma dopiero 20 lipca. W Augustowie weźmie bowiem jeszcze udział w dorocznych zmaganiach trójkowych miast. Jeśli rowerzystom wystarczy sił pojadą także na dwudniową wycieczkę wokół Druskienników – litewskiego miasta partnerskiego Augustowa oddalonego około 100 km od mazurskiego końca Trójkowej Magistrali rowerowej.

www.nj24.pl

Dodaj komentarz