Czułość w Norwidzie na Mikołaja

Okrutne i czułe na scenie studyjnej, to kolejna odsłona stale aktualnych zdarzeń międzyludzkich opisanych w starogreckich historiach.
Sztuka współczesnego dramaturga brytyjskiego nawiązuje, bowiem do zazdrosnej Dejaniry opisanej przez Sofoklesa, która w trosce o wierność małżeńską, podarowała Heraklesowi, koszulę, nasyconą śmiertelnym jadem, który wierność tę miał gwarantować.

Najbliższy spektakl – 4., 5 i 6 grudnia o godz. 19.

Dramat przeniesiono w czasy współczesne. Przedstawia znudzoną życiem, młodą małżonkę Generała, groteskowo walczącą z obumieraniem marzeń i uczuć. Współuczestniczkami tych zmagań są: „Gosposia, Fizjoterapeutka i Kosmetyczka” – jakby współczesny odpowiednik chóru antycznej tragedii.

Odważnie zrealizowany spektakl wyreżyserował Remigiusz Brzyk – laureat nagród: Złotych Masek dla najlepszego reżysera sezonu w Łodzi, Lauru Konrada, Nagrody Publiczności na IV Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje” oraz nagrody za przedstawienie „Mary Stuart” w Teatrze Polskim we Wrocławiu, które uznano za wydarzenie artystyczne roku.

Autor sztuki – Martin Crimp, przekład – Klaudyna Rozhin
reżyseria Remigiusz Brzyk
dramaturgia – Tomasz Śpiewak
kostiumy, aranżacja przestrzeni – Agata Skwarczyńska
scenografia – Justyna Łagowska

Występują:

Magdalena KuĽniewska, Iwona Lach, Małgorzata Osiej-Gadzina, Robert Mania, Magda Stamm, Joanna Niemirska, Jacek Grondowy, Robert Dudzik, Bogusław Siwko i Marcin Pempuś.
Uwaga – w obsadzie sztuki: występują z aktorami nieletni adepci gry aktorskiej ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kowarach!

www.nj24.pl

Dodaj komentarz