Długi weekend w Karkonoszach

W górskich kurortach szykują się na bardzo długi weekend.
Od soboty można za darmo wejść na teren Karkonoskiego Parku Narodowego. Turyści przez cały listopad nie będą płacić za wędrówki górskimi szlakami.

– Taką akcję robimy co roku, bowiem w listopadzie ruch turystyczny jest zdecydowanie mniejszy – mówi Andrzej Raj, dyrektor KPN.

Jednak w przyszły weekend w Karpaczu i całych Karkonoszach będzie raczej tłoczno.

Święto Niepodległości wypada bowiem we wtorek i sporo osób wzięło w poniedziałek urlopy, aby przedłużyć sobie weekend. Wiele hoteli specjalnie na te dni przygotowało promocyjne pakiety, obniżając ceny prawie o połowę.

Np. za dwuosobowy pokój zapłacimy 150 zł, podczas gdy normalnie trzeba wysupłać 240 zł. Pod warunkiem, że wykupimy cztery noclegi.

– W najbliższy weekend Karpacz rzeczywiście będzie oblężony. Wszystkie miejsca w naszym hotelu już wyprzedaliśmy – cieszy się Krzysztof Gretkiewicz z Perły Karkonoszy.

I dodaje, że Polacy – w odróżnieniu na przykład od Francuzów – uwielbiają wyprawiać się poza swoje miasto w tzw. długie weekendy. A tych co roku przybywa.

To dlatego ubywa teraz z dnia na dzień wolnych pokoi w hotelach i pensjonatach w górskich kurortach. Te lepsze zostały już przebrane, więc – jeśli ktoś planuje wypoczynek w górach – musi się spieszyć.

Jeśli będzie ładna pogoda, to turyści będą szturmować góry, a szczególnie Śnieżkę. Wjadą tam wyciągiem, czego nie zrobią ci wędrujący na Szrenicę, bowiem wyciąg krzesełkowy jest tam nieczynny.

Mariusz Junik – POLSKA Gazeta Wrocławska
www.naszemiasto.pl

Dodaj komentarz