Dolnoślązaczki są najpiękniejsze

Dolny Śląsk ma najwięcej, bo aż pięć finalistek konkursu Miss Polski.
Kinga Chaber (20 lat) z Bogatyni i Marta Marciszak (18 lat) z Głogowa to dorosłe kandydatki do tytułu. Nasz region będzie też reprezentować Elżbieta Gruzińska (17 lat) z Legnicy. Już po raz drugi będzie walczyć o koronę najpiękniejszej nastolatki w Polsce. Razem z nią wystartują też Miss Nastolatek Dolnego Śląska Kamila Górczyńska (15 lat) z Wrocławia i Natalia Pelak (15 lat) z Lubina.

– Czuję się wyróżniona i mam nadzieję, że mi się poszczęści w finałach – mówi uradowana Elżbieta Gruzińska.

Półfinały dorosłych i nastolatek odbyły się w pałacu w Mierzęcinie (woj. lubuskie), a część nastolatek rywalizowała w Lidzbarku Warmińskim. Do konkursu piękności stanęło 87 dziewcząt, zdobywczyń tytułów miss i wicemiss swojego regionu. W finale, który odbędzie się 2 sierpnia, zobaczymy 15 kandydatek do tytułu Miss Polski i 30 nastolatek.

Finalistki: Marta Andruszczak, Anita Borowska, Weronika Bronowicka, Kinga Chaber – Bogatynia, Anna Felikowska, Karina Grabiańska, Karolina Korczak, Edyta Kuzdralińska, Marta Marciszak, Aleksandra Popęda, Aleksandra Prochera, Katarzyna Ptasznik, Magdalena Romejko, Paulina Stefanowska, Klaudia Ungerman.

Tomasz Woźniak – POLSKA Gazeta Wrocławska
www.naszemiasto.pl

Dodaj komentarz