Droga 296 z Lubania zamknięta

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei rozpoczęła dzisiaj (poniedziałek) przebudowę drogi wojewódzkiej nr 296 prowadzącej z Lubania przez Godzieszów, Jagodzin do Żagania. Prace będą prowadzone najpierw na odcinku Godzieszów – Henryków Lubański, potem – w II etapie – Henryków – skrzyżowanie z drogą krajową Jelenia GóraZgorzelec.

Przez cały czas prowadzonych tam prac droga będzie zamknięta, a to oznacza długotrwałe kłopoty kierowców, bo przewidywany termin zakończenia prac ustalono na czerwiec przyszłego roku. Dla kierowców przewidziano objazd, niestety skazujący na nadłożenie sporej liczby kilometrów – trzeba jechać przez Nowogrodziec. Dojazd do Henrykowa drogami lokalnymi przez Pisarzowice.

Przebudowa związana jest z budową autostrady A 4, bo właśnie drogą 296 poprowadzony będzie ruch ze zjazdu z autostrady w Godzieszowie w kierunku Lubania. Zadanie obejmuje obejście wsi Godzieszów, przebudowa trzech odcinków drogi na terenie gminy Lubań. Te części zadania są na etapie przetargu, który pozwoli wyłonić wykonawcę opracowania dokumentacji technicznej. Realizacja prac budowlanych przypadnie na lata 2010-2011. W poniedziałek natomiast rozpoczęła się realizacja części trzeciej projektu czyli tzw. poprawa stanu technicznego na 7 km odcinku z Lubania do Godziszowa. Wartość inwestycji wynosi ponad 33 mln zł.

www.nj24.pl

Dodaj komentarz