Dwór Czarne koncert, piknik w Wojanowie

Najbardziej romantyczne popołudnia i wieczory gwarantuje pobyt w podjeleniogórskich pałacach, oferujących poza działalnością kulinarno-hotolową, także wystawy i wieczory muzyczne. Koncerty odbywają się w odrestaurowanych, zabytkowych wnętrzach, natomiast w sezonie letnim – często w okalających je parkach.

Do grupy obiektów oferujących koncerty w zabytkowych wnętrzach dołączył też Dwór Czarne Fundacji Kultury Ekologicznej w Jeleniej Górze.

W trosce o promocję regionu oraz popularność – w przywróconych do dawnej świetności wnętrzach, na tarasach pałacowych i w parkach – organizowane są romantyczne koncerty, w wykonaniu zespołów kameralnych i wokalistów, jak też różne imprezy. Odbywają się one systematycznie: w pałacach w Łomnicy, Staniszowie i w pałacu Paulinum w Jeleniej Górze.

Wszędzie oprócz nastrojowej muzyki przygotowywane są w pałacowych kuchniach, zarówno wykwintne, jak popularne, dania regionalne, a w salach obiektów eksponowane wystawy, mające na celu popularyzację kultury i historii regionu oraz jego artystów.

Dwór Czarne

2 maja godz. 17. – KONCERT Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej, którzy zaśpiewają ballady żeglarskie, pieśni morskie,a także pieśni Bułata Okudżawy i Włodzimierza Wysockiego oraz inne zza wschodniej granicy.
W koncercie udział zapowiedziała pisarka – Monika Szwaja (jako przyjaciel, przeszkadzacz i komentator).

Andrzej i Dominika to niedościgli mistrzowie w tworzeniu nastrojów – zabawy i beztroski w piosenkach spod znaku „wiatru, wody i przygody”, lirycznej zadumy w autorskich balladach Andrzeja, metafizycznej nostalgii w pieśniach rosyjskich. Wszystkie te gatunki zaprezentują na sobotnim koncercie.

Pałac Wojanów

3 maja od godz. 12. do 19. – III WOJANOWSKI PIKNIK MAJOWY na terenie malowniczych polan parku Pałacu Wojanów.

Pałac w Wojanowie

Wiele atrakcji dla wszystkich, także dla całych rodzin – w programie: Festiwal Orkiestr Dętych i Big Bandów – wystąpią znane orkiestry z Dolnego Śląska, wycieczki objazdowe Doliną Pałaców i Ogrodów – m.in.: Paulinum, Pałac Staniszów, Pałac Łomnica, Pałac Wojanów. Dla chętnych nawet przeprawa promowa przez Bóbr z Łomnicy do Wojanowa…
Odjazd z Pałacu Paulinum w godz. 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00. Koszt: dorośli 10 zł /os, dzieci do lat 12 – 5 zł/os.

W cenę wliczono także kiełbaskę i napój (piwo lub sok) w Pałacu Wojanów

Poza tym: – Potrawy z grilla, – Gry i zabawy dla dzieci i dorosłych (m.in. ścianka wspinaczkowa, strzelnica paintballowa, – Przejażdżki bryczką i jazda konna.
Org. Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej, Pałac Wojanów.

23 maja – I DOLNOŚLĄSKI MARATON AEROBICU połączony z PIKNIKIEM RODZINNYM
W programie pikniku rodzinnego atrakcje (dla dzieci plac zabaw, jazda konna, zabawki dmuchane) oraz bezpłatne konsultacje z kosmetyczką i potrawy z grilla. Dyskoteka na świeżym powietrzu.

Pałac Łomnica

Od kilku lat oferuje wystawy i koncerty, którym patronuje Stowarzyszenie Pielęgnacji Kultury i Sztuki Śląskiej. Muzyka klasyczna i romantyczna rozbrzmiewa w kompleksach parkowych i salach pałacowych – w sezonie: w każdą pierwszą sobotę miesiąca.
Stała ekspozycja wystawowa „Historia folwarków i ich właścicieli w Kotlinie Jeleniogórskiej” oraz: „Dolina zamków i ogrodów: Kotlina Jeleniogórska, wspólne dziedzictwo”.
– NA TYŁACH DWORU, wystawa z historii folwarków i ich właścicieli w Kotlinie Jeleniogórskiej, prezentacja pierwszej części oraz otwarcie części drugiej z przedstawieniem dworów pańskich w Kotlinie Jeleniogórskiej w muzealnym spichlerzu.

Łomnica pałac

Muzyka w parku: cykliczne koncerty w pałacowym parku od maja do września w każdą pierwszą sobotę miesiąca w godzinach popołudniowych, a w razie gorszej pogody – w dużym pałacu: 2 maja 2009 godz. 16, 6 czerwca godz. 17. 4 lipca godz. 17, 1 sierpnia godz. 17, 5 września godz. 17.

Pałac Paulinum

w Jeleniej Górze przy ul. Nowowiejskiej poleca w piątki i soboty koncerty od godz., 17., podczas których wykonywane są popularne kompozycje muzyki, lekkiej, łatwej i przyjemnej w kameralnym wykonaniu NATALII NESTEROWEJ- piano. Przy ładnej pogodzie koncerty odbywają się one na pałacowym tarasie.

W pałacu prezentowana jest ponadto wystawa: „Park Kulturowy Kotliny Jeleniogórskiej- obiekty zabytkowe na terenie parku” – autorstwa Krzysztofa Korzenia.
Pałac został laureatem w konkursie Generalnego Konserwatora Zabytków – Zabytek zadbany A.D. 2007.

Pałac Paulinum z lotu ptaka

Inne najbliższe wydarzenia: 20 maja, godz. 18. – Prelekcja pt. CEJLON, połączona z wystawą fotografii i degustacją cocktaili – z cyklu Barwy i smaki świata. Wstęp wolny, 31 maja o godz. 17. – Koncert mistrza świata w grze na pile muzycznej. Wystąpi VALERY FILIPOV (Ukraina).

Pałac Staniszów

Pałac systematycznie zaprasza na wieczory koncertowe w okresie letnim w angielskim parku krajobrazowym, a ponadto w komnatach pałacowych. Galeria sztuki prezentuje natomiast malarstwo, grafikę, rzeźby i ceramikę uznanych artystów regionu jeleniogórskiego.

Pałac w Staniszowie

Terminy koncertów: 15 maja godz. 19. – Recital skrzypcowy. Wykonawcy – MARIA OŁDAK – skrzypce, JAMES BAILLIEU – fortepian, 31 maja godz. 19. – Koncert plenerowy „Piknik majowy w pałacowym parku” z ORKIESTRĄ DĘTĄ FILHARMONII DOLNOŚLĄSKIEJ. 21 czerwca godz. 19. – Koncert pt. „Noc Świętojańska – Muzyka Gór” – wykonawcy: WAŁASI I LASONIOWIE. Koncertują od przeszło dwóch lat, łącząc tradycje muzyki klasycznej z ludową.

www.nj24.pl

Dodaj komentarz