Dyrektor Federacji Narciarskiej zlustruje Szklarską

Delegacja Międzynarodowej Federacji Narciarskiej w najbliższy weekend odwiedzi Szklarską Porębę. Dyrektor FIS ds. Pucharu Świata w Narciarstwie Biegowym, Jurg Capol, obejrzy miasto i trasy biegowe w rejonie Polany Jakuszyckiej.

Jego wizyta jest związana ze staraniami Szklarskiej Poręby o przyznanie jej prawa organizacji zawodów Pucharu Świata w Narciarstwie Biegowym. Pojawiła się bowiem szansa na organizację tej prestiżowej imprezy w sezonie zimowym 2010/2011 lub 2011/2012.

Starania gminy oficjalnie popierają: minister sportu, władze powiatu jeleniogórskiego, samorząd województwa dolnośląskiego oraz Polski Związek Narciarski i miasto Harrachov w Czechach. Przedstawiciele Szklarskiej Poręby prezentowali już możliwości miasta na majowym kongresie FIS. Chwalono się m.in. rozrastającym się Biegiem Piastów.

Prezentacja została dobrze przyjęta, ale ostateczną decyzję o przyznaniu Szklarskiej Porębie organizacji zawodów Pucharu Świata FIS podejmie 26 września. W dużej mierze zależy ona od wyników obecnej wizytacji.

Rafał Święcki – POLSKA Gazeta Wrocławska

Dodaj komentarz