Dzień Kobiet w Hotelu Pałac Staniszów

Fundacja Forum Staniszów i Hotel Pałac Staniszów zapraszają 8 marca (sobota) o godz. 20.00 na Dzień Kobiet z czołówką polskich muzyków jazzowych Kubą Stankiewiczem i Ingą Lewandowską w koncercie: „Ulicami wielkich miast”.

W programie usłyszymy:

  • piosenki Agnieszki Osieckiej
  • kompozycje Kuby Stankiewicza do tekstów Janusza Kukuły
  • amerykańskie standardy jazzowe

Podczas koncertu będzie można zjeść kolację Bilety w cenie 25, 69 i 79 zł, w zależności od wybranego pakietu są do nabycia w Pałacu Staniszów.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.palacstaniszow.pl.

Kuba Stankiewicz

  • Od wielu lat zajmuje niepodważalną pozycję wśród najlepszych polskich pianistów jazzowych. Wyróżnia się indywidualnym podejściem do kompozycji,wrażliwością na barwę dźwięku,wyczuciem dynamiki i przestrzeni.
  • Na profesjonalnej scenie debiutował w zespołach Jana „Ptaszyna”Wróblewskiego i Zbigniewa Namysłowskiego (1985-1987), z którym występował m.in. w USA i Meksyku oraz nagrał płyty Open i Song of Innocence. W latach 1987-1990 studiował w Berklee College of Musicw Bostonie (dyplom w klasie fortepianu) i podróżował po Stanach Zjednoczonych z Orkiestrą Artie Shawa. Jest laureatem nagrody Oscara Petersona oraz finalistą Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych im. Theloniousa Monka w Waszyngtonie. Po powrocie do kraju założył własny zespół. Jego autorski album Northern Song został uznany płytą roku w ankiecie czytelników magazynu Jazz Forum w roku 1993. W tym samym roku Kuba Stankiewicz otrzymał nagrodę Trzeciego Programu Polskiego Radia za osiągnięcia twórcze. Wysoko ocenione przez krytykę zostały płyty formacji Traveling Birds Quintet (z Darkiem Oleszkiewiczem, Piotrem Wojtasikiem, Piotrem Baronem i Cezarym Konradem). Kuba Stankiewicz współpracował m.in. z Artem Farmerem (płyta Art in Wrocław), Scottem Hamiltonem, Harvie Swartzem i Sheilą Jordan.

Inga Lewandowska

  • Absolwentka Wydziału Jazzu katowickiej Akademii Muzycznej. Studiowała następnie pod kierunkiem Sheili Jordan i Marka Murphy´ego.Jest laureatką Międzynarodowego Konkursu Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Występowała na wielu festiwalach m. in. „Jazz Jamboree” i „Jazz nadOdrą”. Inga Lewandowska współpracowała z czołówką polskiej sceny jazzowej, m.in. z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Zbigniewem Namysłowskim, Januszem Muniakiem i Andrzejem Jagodzińskim.
  • Aksamitna barwa głosu i wrodzona muzykalność pozwalają wokalistce bez trudu wtopić się w brzmienie zespołu. Jej interpretacje cechuje indywidualne i subtelne podejście do materiału muzycznego. W 2000 roku ukazał się jej album Ulice Wielkich Miast zawierający współczesne opracowania ballad do tekstów Agnieszki Osieckiej a w roku 2003 płyta Chopin Songbook ze współczesnymi opracowaniami pieśni Fryderyka Chopina. Od 2005 roku Inga Lewandowska prowadzi klasę wokalistyki na Kierunku Jazzowym Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Karpaczański Informator Samorządowy

Dodaj komentarz