Ekologicznie na folwarku w Łomnicy

Ekologiczny chleb, miód, ser, pasztet, zioła, likiery, warzywa i owoce, oto co w rytm polskiej i niemieckiej muzyki będzie można kosztować podczas odbywającego się w najbliższy weekend „Kiermaszu Dożynkowego” w pałacu i folwarku w Łomnicy.

Przez dwa dni rolnicy i mieszkańcy będą prezentować oraz zachwalać swoje produkty, pochodzące wyłącznie z ekologicznych upraw. Nie zabraknie również pokazu produktów z lnu oraz pięknych roślin. Temu wszystkiemu będzie towarzyszyć muzyka Dętej Orkiestry Tanecznej z Lunzenau, to w sobotę. Niedzielę natomiast umili nam polski zespół taneczno-wokalny Zespół Górali Czadeckich Poiana z Piławy Dolnej. Także Koło Gospodyń Wiejskich zaprezentuje swoje płody ziemi. Całodniowe spotkania umilą liczne warsztaty m.in. rzemieślnicze, szklarskie, tkackie oraz plastyczne, te ostatnie przygotowano z myślą o najmłodszych.

Przy okazji imprezy w budynku dawnego spichlerza Pałacu w Łomnicy trwać będzie wystawa zatytułowana „Na tyłach dworu”, o historii folwarków i władzy dworskiej w Kotlinie Jeleniogórskiej.

Na kiermasz serdecznie zapraszamy, będziemy tam razem z Wami już w sobotę. Relacja z festynu ukaże się na stronie nj24.pl

www.nj24.pl

Dodaj komentarz