Ekstremalna sobota w Karpaczu

W minioną sobotę odbył się jeden z najbardziej ekstremalnych biegów na najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżka Run 1602. Zawodnicy mieli do pokonania 10 km trasy o ponad 1000 m przewyższenia. W biegu wzięło udział 153 zawodników.

Najszybciej do mety dobiegł Pan Leszek Zając z Wałbrzycha z czasem 0,55,58, natomiast wśród kobiet najszybsza okazała się Marzena Mizera z Jeleniej Góry. W kategorii samorządowców i parlamentarzystów pierwszy na Śnieżkę dotarł Pan Janusz Motylski, artysta i radny z Karpacza, natomiast wśród dziennikarzy niepokonany był Pan Przemysław Walewski z Poznania, redaktor Runner’s World.

Wyniki biegu: http://www.karpacz.pl/index.php?p=kis&id=959

Ponadto w Karpaczu odbył się III Zjazd Zabytkowych Pojazdów Pożarniczych. Mogliśmy podziwiać samochody z Czech, Niemiec i Polski w paradzie główną ulicą miasta, a na Stadionie Miejskim chętni mogli przejechać się wybranym pojazdem. Wśród zabytkowych pojazdów straży pożarnej znalazła się m.in.sikawka parowa, a także wiele ciekawych eksponatów. Można było zobaczyć występ Grodziskiej Orkiestry Dętej i pobawić się przy muzyce na żywo.

Dla tych, którym nie dość było wrażeń tego dnia, mogli rozpocząć lato w rytmie lat 60-tych w Restauracji U Petiego na stoku Kolorowa. Kelnerzy w kolorowych strojach serwowali smaczne dania i napoje. Goście tańczyli i brali udział w licznych konkursach z nagrodami.

Link do strony TVP3 z relacją z imprezy http://ww6.tvp.pl/6239,20080705747993.strona

Dodaj komentarz