Gabriela Zawiła w Muzeum Karkonoskim?

Żona posła Platformy Obywatelskiej zostanie szefem Muzeum Karkonoskiego – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Sama zainteresowana nie zaprzecza, że będzie ubiegała się o to stanowisko.

– Ogłosiliśmy konkurs i wybierzemy najlepszego kandydata – usłyszeliśmy w Urzędzie Marszałkowskim we Wrocławiu. Tyle oficjalna wersja. Nieoficjalnie mówi się, że konkurs będzie jedynie formalnością, bo największe szanse ma Gabriela Zawiła, żona posła Platformy Obywatelskiej.

– Muszę sprawdzić, czy spełnię wszystkie warunki konkursu – powiedziała nam Gabriela Zawiła. Nie ukrywa, że chce wystartować. Czy nie obawia się zarzutów, że prace uzyska dlatego, że jest żoną posła PO? – Nie. Z zarzutami sobie poradzę. Uważam po prostu, że jestem fachowcem – mówi Gabriela Zawiła.

Gabriela Zawiła z wykształcenia jest historykiem, jest starszym kustoszem. Zrobiła też studia podyplomowe – muzealnictwo.

Gabriela Zawiła w latach 2003-2007 była dyrektorem Muzeum w Kamiennej Górze. W tym czasie muzeum wyraźnie odżyło, a G. Zawiła doprowadziła też do remontu placówki. Odeszła z końcem 2007 roku tłumacząc się nadmiarem obowiązków. Wcześniej Gabriela Zawiła przez kilkanaście lat była kierownikiem muzeum w Szklarskiej Porębie (obecnie Muzeum Karla i Gerharta Hauptmannów). Muzeum to podlega pod Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze.

Urząd Marszałkowski we Wrocławiu ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora 11 lipca. Nabór wniosków potrwa 30 dni. Później będą jeszcze rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami. Nazwisko nowego dyrektora Muzeum Karkonoskiego poznamy najprawdopodobniej pod koniec sierpnia.

Stołek szefa zwolnił się z początkiem lipca po tym, jak dotychczasowy szef Stanisław Firszt zrezygnował z pełnionej funkcji. Obecnie pełni on obowiązki dyrektora Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze.

www.nowiny.jgora.pl

Dodaj komentarz