Grupa Integracyjna Diakonii Wang

GRUPA INTEGRACYJNA DIAKONII WANG to grupa osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich i o kulach oraz członkowie ich rodzin. Działalność Grupy dofinansowana jest przez Urząd Miasta w Karpaczu oraz Parafię Ewangelicko-Augbsurską Wang. Wsparciem służą wolontariusze oraz opiekunowie z Diakonii Wang. Celem działania grupy osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin, jest uczestnictwo, raz w miesiącu w imprezach kulturalnych i towarzyskich. Grupa zwiedzała między innymi „Panoramę Racławicką” we Wrocławiu.

Grupa Integracyjna Diakonii Wang w Karpaczu skorzystała z oferty kulturalnej przygotowanej na okres ferii zimowych.

Z cyklu imprez ŻYWIEC NA ŚNIEGU wybraliśmy przedstawienie KABARETU DNO. W dniu 20.02.2008 r. dwie godziny przed planowanym rozpoczęciem przedstawienia w ogrzewanym namiocie na stadionie miejskim w Karpaczu, rozpoczęliśmy dowóz osób niepełnosprawnych z ich miejsca zamieszkania. Poczęstunek i ciepły posiłek oraz wartość artystyczna obejrzanego przez 13-to osobową grupę przedstawienia w pełni zamortyzowała trudy w dotarciu na imprezę.

Nie ma 100%-towo skutecznej metody wyleczenia z niepełnosprawności. Istnieje pewność ze w 100% można przynajmniej na dwie godziny zapomnieć o niepełnosprawności.

Taki szczytowy stan świadomości można osiągnąć, oglądając spektakl artystów KABARETU DNO, z wielką przyjemnością.

z.up. grupy – Edward Wach
Karpaczański Informator Samorządowy

Dodaj komentarz